מספר חולי החצבת בישראל עומד עתה על 2,306 מקרים, מספר שיא מאז תחילת התפרצות המחלה המידבקת בחודש מרץ. עם זאת, בנובמבר נרשמו במסד הנתונים של משרד הבריאות רק 690 מקרים חדשים לעומת 961 באוקטובר. מרבית החולים, ובשיעור ניכר מאוד לעומת אזורים אחרים בארץ, הם מירושלים וסביבתה – 1,467, כאשר כמעט כל המקרים הם בשכונות החרדיות.

הבוקר (ב') הודיע משרד הבריאות על חולה חצבת  ששהה בטבריה ב-29 בנובמבר. הוא ביקר במשך כשעה בקניון בעיר ואחר כך סעוד ארוחת ערב במלון כנרות (המלך שלמה) החל משעה 21:00. כל האנשים שהיו עימו במגע או פגש נמצאים בסכנה של היחשפות למחלה ובמידה שאינם מחוסנים בשתי מנות החיסון הנדרשות, נקראו לפנות בהקדם לקבלת טיפול מונע או ייעוץ רפואי על מצבם.

זאת ועוד, בימים האחרונים פרסם משרד הבריאות הודעות על חשש להיחשפות לחצבת של נוסעי כמה אוטובוסים במיוחד בקווים לבני ברק או ירושלים. אולם, עלה חשש גם להיחשפות של נוסעים ביום 28 בנובמבר לחולים שנסעו בשני קווי האוטובוס מראשון לציון לתל אביב – האחד, אוטובוס בקו 201, שיצא לדרך בתשע בבוקר, והאחר בקו 142 בשעה עשר. כמו כן גם אוטובוס קו 845 מראש פינה לתל אביב בשעה 12. אמש דווח גם על כך שאתמול (2 בדצמבר) נחשפו למחלה כנראה נוסעי קו 952 של אגד שיצא ממגדל העמק לערך בשעה 15:00 לכיוון ירושלים.

כל נוסעי האוטובוסים שאינם מחוסנים בשתי מנות כנגד חצבת התבקשו לפנות מיד ללשכת הבריאות הקרובה ביותר למקום מגוריהם כדי לשקול טיפול מונע נגד המחלה.

אתמול גם עלה חשש על מקרה חצבת אצל מורה בחטיבת ביניים היובל במבשרת ציון, והנהלת בית הספר קיבלה הנחיות להפנות כל מי שאינו מחוסן מקרב הצוות והתלמידים לתחנת טיפת חלב במועצה. לא ידוע על הידבקות בקרב התלמידים, מאחר שהם אמורים להיות מחוסנים על פי תכנית שגרת החיסונים. צוות אחיות של חברת נטלי, המספקת את שירותי בריאות התלמיד במחוז ירושלים, אמור לבצע את השלמת החיסונים הדחופה.