חדשות

מקרה חצבת חמור: מצבו של הילד בן העשר שלא חוסן קשה מאוד

הילד, תושב עמנואל שבשומרון, מאושפז במרכז שניידר לרפואת ילדים ורופאיו סבורים כי לא יבריא לגמרי אלא יסבול מפגיעה נוירולוגית לשארית חייו

פרופ' יצחק לוי, מנהל היחידה למחלות זיהומיות ב"שניידר". "סיבוך של דלקת גם בקרומי המוח"

מקרה חמור נוסף כתוצאה מהתפרצות החצבת: ילד בן עשר, לא מחוסן, נדבק בחצבת ומצבו קשה מאוד.

ילד בן עשר לקה בדלקת מוח קשה לאחר שנדבק בחצבת. בירור העלה כי הילד לא חוסן מעולם למחלה. הוא מאושפז במרכז שניידר לרפואת ילדים בפתח תקווה והרופאים הודיעו בסוף השבוע (ה') כי נשקפת סכנה לחייו.

בית החולים מסר את הפרטים הבאים: הילד הוא תושב עמנואל שבשומרון. הוא אושפז ביום שלישי לאחר שהיה עם חום שישה ימים בבידוד מוחלט במחלקת הילדים, לאחר שלקה בדלקת חמורה של המוח וקרומי המוח.

מבירור שערך צוות בית החולים עלה כי הילד נדבק בכיתתו מכמה ילדים שנדבקו אף הם בנגיף. משרד הבריאות קיבל על כך דיווח. מצבו (ביום ה') הוגדר קשה מאוד: הוא איננו בהכרה ומקבל טיפול תומך ותרופות נגד פרכוסים.

פרופ' יצחק לוי, מנהל היחידה למחלות זיהומיות ב"שניידר" אמר: "הילד הגיע לבית החולים לאחר שישה ימים עם חום גבוה ושלושה ימים של פריחה על הגוף. הוא היה בירידה במצב ההכרה שלו. יש לו סיבוך של דלקת גם בקרומי המוח. מצבו של הילד קשה. ההנחה היא שלא יבריא לגמרי אלא יסבול מפגיעה נוירולוגית לשארית חייו.

"אנחנו רואים במקרה הזה ובמקרים הקשים האחרים שהיו באחרונה את התוצאות ההרסניות של אי התחסנות. אני קורא לכולם לגשת ולחסן את הילדים".

בתחילת החודש נפטרה תינוקת בת כשנה וחצי מירושלים לאחר שפונתה תוך כדי החייאה לבית החולים שערי צדק עם חשד לסיבוך של חצבת. בעת הפינוי לבית החולים התינוקת כבר היתה מחוסרת הכרה ולגופה סימני פריחה אופייניים למחלה.

בהודעה מיוחדת שפרסם איגוד רופאי הילדים נאמר: "דלקת מוח היא סיבוך מוכר היטב של מחלת החצבת. הדלקת מופיעה בשכיחות של כ-1 ל-1,000 חולים ועלולה לגרום לנזקים קבועים.

"אנחנו שבים וקוראים להורים לילדים ולתינוקות שטרם חוסנו לחצבת - להתייצב במרפאות ולהתחסן. רופאי הילדים נרתמו להסברה בנושא זה ויגבירו את פעילות ההסברה בתקופה הקרובה".

נושאים קשורים:  חצבת,  דלקת מוח,  חיסונים,  חיסון נגד חצבת,  חדשות,  מרכז "שניידר" לרפואה ילדים,  התפרצות חצבת
תגובות