• יו"ר: פרופ' צחי גרוסמן
  • מזכ"ל: פרופ' יעקב ברקון
  • ועד האיגוד: פרופ' אביב גולדברט
  • ועד האיגוד: ד"ר גילת לבני
  • ועד האיגוד: ד"ר יעקב שכטר
חדשות

התפרצות חצבת בארה"ב – רוב הנדבקים הם ילדים שלא חוסנו

ה-CDC מדווח על מספר הולך וגדל של חולים בחצבת | המגמה אינה בלעדית לארה"ב - גם במדינות אירופה מדווחים על מקרי חצבת רבים

פעוט חולה בחצבת. אילוסטרציה

התפרצות חצבת בארה"ב: מספר החולים בשלושת החודשים הראשונים של השנה עבר את מספר החולים בכל שנת 2023. כך דווח אתמול (ב') מהמרכז האמריקאי לבקרת מחלות ומניעתן (ה-CDC).

ה-CDC עדכן לאחרונה את המלצות החיסון לאנשים שנוסעים מחוץ למדינה וכלי התקשורת המרכזיים במדינה מקדישים להדבקה ולמחלה כתבות ראשיות. המספר הגדל של חולים בחצבת אינו בלעדי לארה"ב - גם באנגליה, אירלנד, הולנד ומדינות נוספות ברחבי העולם מדווחים על מקרי חצבת רבים.

התפרצות של חצבת, מחלה שהאמינו כי חוסלה בארה"ב בשנת 2000, כוללת עד לסוף השבוע שעבר לפחות 64 מקרים רשומים, יותר מהסך הכולל (58 מקרים) שדווח בכל השנה שעברה בארה"ב, צוין במרכז לבקרת מחלות ומניעתן.

ג'סי ארנפלד, נשיא האיגוד הרפואי האמריקאי, אמר כי "שיעור החיסונים נגד חצבת בארה"ב ירד מאז שנת 2019, מה שמעמיד יותר אנשים בסיכון למחלה, לנכות ולמוות".

התפרצות גדולה של מקרים מדווחת משיקגו, אילינוי, שבה מרבית המקרים אותרו בפעוטות במרכז קליטה למהגרים. המחלה התגלתה ב-17 מדינות נוספות, כולל בלונג איילנד, ניו יורק. רוב הנדבקים הם ילדים בני שנה ומעלה שלא קיבלו את החיסון המשולש נגד חצבת, חזרת ואדמת (MMR).

מתוך 64 מקרי החצבת שדווחו במדינה, 54 נקשרו לנסיעות בינלאומיות. "מדינות רבות, כולל יעדי טיול כמו אוסטריה, הפיליפינים, רומניה ובריטניה, חוות התפרצויות חצבת", דיווח ה-CDC.

ההתפרצות בארה"ב היא חלק מעלייה עולמית במספר המקרים הנגרמים בחלקם בשל פערי חיסוני MMR. שתי מנות של חיסון MMR יעילות בכ-97% במניעת חצבת, ומנה אחת יעילה בערך ב-93%. ה-CDC ממליץ לילדים לקבל שתי מנות של חיסון MMR, החל מהמנה הראשונה בגיל 12 עד 15 חודשים ומנה שנייה בגיל ארבע עד שש שנים.

ברחבי העולם, מקרי החצבת עלו ב-18% בשנת 2022 ומספר המתים מהמחלה עלה ב-43% בהשוואה לשנה הקודמת, נמסר מארגון הבריאות העולמי בחודש נובמבר האחרון. הארגון ציין כי עד סוף 2024, יותר ממחצית המדינות יהיו בסיכון להתפרצות חצבת אלא אם יינקטו אמצעי מניעה.

נושאים קשורים:  חצבת,  ארה"ב,  חיסונים,  חדשות
תגובות