• יו"ר: פרופ' צחי גרוסמן
  • מזכ"ל: פרופ' יעקב ברקון
  • ועד האיגוד: פרופ' אביב גולדברט
  • ועד האיגוד: ד"ר גילת לבני
  • ועד האיגוד: ד"ר יעקב שכטר
ישראל במלחמה

אות אבירות מרכז פרס לשלום הוענק למנהלת מרכז שניידר לילדים

בסימן מאורעות שבעה באוקטובר, אות האבירות הוענק לד"ר אפרת ברון הרלב על יוזמתה ופעילותה להקמת מתחם ייעודי לקליטת החטופים השבים מעזה

ד"ר אפרת ברון הרלב מקבלת את אות האבירות, לצד סבו ואמו של אופיר אנגל, שנחטף לעזה ושב למחלקת השבים של שניידר. צילום: דוברות שניידר

בטקס שהתקיים אתמול (ד') במרכז פרס לשלום ולחדשנות, הוענק אות אבירות לד"ר אפרת ברון הרלב, מנהלת מרכז שניידר לרפואת ילדים. הטקס התקיים השנה בסימן מאורעות השבעה באוקטובר והאות הוענק לנשים שהפגינו גבורה, יוזמה ומנהיגות בחזית, בעורף ובכל חלקיה של החברה הישראלית.

טקס אות האבירות הוענק בין היתר לירדנה ארזי, אילנה דיין, נועה תשבי, בתיה עופר, לורינה ח'טיב קיזל, ד"ר כוכב אלקיים-לוי, אחיות לנשק, הטנקיסטיות, אסנת פרי ועוד. עוד הוענק אות מיוחד לנשים שנחטפו בשבת שבעה באוקטובר וחזרו מהשבי, ובעבור אלו שעדיין שם.

"ד"ר אפרת ברון הרלב היא מנהלת מרכז שניידר לרפואת ילדים בו נקלטו האמהות והילדים החטופים ששוחררו משבי החמאס", אמרה אפרת דובדבני, מנכל"ית מרכז פרס לשלום ולחדשנות. "בשלב מוקדם של המלחמה פעלה אפרת לגייס את משרד הבריאות להקמה מבעוד מועד של מתחם ייעודי לקליטתם והובילה את הצוותים הרפואיים והפסיכולוגיים בבית החולים לפתח שיטות ומודלים שלא היו קיימות בספרות המקצועית. המשפחות שנקלטו בשניידר נעטפו בחום, רגישות ומקצועיות בזכות הובלתה של אפרת".

ד"ר ברון הרלב הודתה למרכז פרס לשלום וחדשנות על הפרס ואמרה: "אני רחוקה מלהיות אבירה, או גיבורה. אני בעיקר מרגישה זכות גדולה שהיתה לי האפשרות לעזור לגיבורים ולגיבורות האמיתיות".

מנהלת מרכז שניידר לרפואת ילדים הוסיפה ואמרה: "פתיחת מחלקה א1 – מחלקת השבים – היתה עבורנו חלום ומשימה ששאפנו לה כבר מהימים הראשונים שלאחר השבעה באוקטובר. עוד הרבה לפני שמישהו דמיין שהם חוזרים, אנחנו חלמנו על זה, תכננו את זה, הצקנו לכל מי שאפשר להציק בשביל לוודא שזה ברור שהילדים שבשבי חייבים כבר לחזור, וחייבים לחזור אלינו.

"התכנון והציפייה לכך היו חשובים עבורנו כי כמו בכל יום בחיינו המקצועיים והאישיים, כך גם בתקופה הזו – הרגשנו שזו אחריותנו, וזה תפקידנו לדאוג ולטפל בכל ילד וילדה הנדרשים לעזרתנו. עשינו הכל, כל מה שידענו וגם מה שלא ידענו בשביל ש-19 ילדים, שש אמהות וסבתא אחת, 26 שבים, ירגישו שהם מקבלים בחזרה את חייהם, שהילדים מקבלים בחזרה את ילדותם.

"עוצמתן וחוזקן של האמהות והנערות שפגשתי במחלקה היא בלתי נתפשת, כמו גם ההתמודדות שלהן כעת עם הקושי, הסבל, הגעגוע והאבל, תוך כדי ההסתכלות קדימה ותכנון המשך החיים עבור העתיד של כולנו – הילדים. כדי שנוכל לתכנן, להמשיך ולצמוח, אנחנו חייבים להחזיר מהר את כל מי שנשאר שם בעזה".

נושאים קשורים:  ד"ר אפרת ברון-הרלב,  בית החולים לילדים שניידר,  חטופים,  אות אבירות,  ישראל במלחמה,  חדשות,  מרכז פרס לשלום
תגובות
אנונימי/ת
01.03.2024, 10:29

פראמין במינון גבוה.
PRAMIN.....

אנונימי/ת
01.03.2024, 11:45

מגוחך, עכשיו!

כמי שהיה שם, בגיבוש מתווה השיבה, אין ספק - מגיע לה ובגדול! תודה רבה אפרת!

03.03.2024, 09:20

אכן כבוד שמגיע