• יו"ר: פרופ' צחי גרוסמן
  • מזכ"ל: פרופ' יעקב ברקון
  • ועד האיגוד: פרופ' אביב גולדברט
  • ועד האיגוד: ד"ר גילת לבני
  • ועד האיגוד: ד"ר יעקב שכטר
כנסים

"ספרא": מומחים בינלאומיים יביעו תמיכה בישראל בכנס המטואונקולוגי

כנס מטעם מחלקת המטואונקולוגיה ילדים בבית החולים ספרא ייערך בשבוע הבא בסימן עמיתים מהעולם לצד ישראל | בפן המקצועי, הכנס יעסוק בחידושים בגידולים סולידיים בילדים

פרופ' עמוס תורן, מנהל מחלקת המטואונקולוגיה ילדים והשתלות מח עצם ב"שיבא". מיוזמי הכנס. צילום: דוברות ביה"ח

כנס מיוחד, שמטרתו הבעת תמיכה בישראל מצד רופאים-חוקרים מובילים בעולם, ייערך בשבוע הבא (ב', 18.12) בבית החולים ספרא לילדים. הכנס יעסוק בחידושים בגידולים סולידיים בילדים.

"מטרת הכנס היא מפגן תמיכה בישראל מצד רופאים חוקרים בעולם בזמנים קשים אלה, שבהם יש ביקורת על ישראל וחרם אקדמי", מסביר ד"ר לירון גרוסמן, המטואונקולוג ילדים וחוקר נוירובלסטומה. "הרעיון עלה בחשיבה משותפת עם פרופ' עמוס תורן, מנהל מחלקת המטואונקולוגיה ילדים והשתלות מח עצם, מתוך הבנה שדווקא בתקופה מאתגרת זו חשוב לקיים מפגשים וכנסים עם עמיתים תומכים מחו"ל. בנוסף לכך יש לכנס כמובן גם חשיבות בפן המקצועי כיוון שכל הדוברים שהזמנו הם מומחים עולמיים בתחום".

בכנס יוצגו חמש הרצאות של רופאים וחוקרים בעלי שם עולמי בתחום המטואונקולוגיה ילדים:  פרופ' ג'ון מאריס, מומחה לנוירובלסטומה מביה"ח לילדים של פילדלפיה, ארה"ב, ירצה על חידושים באימונותרפיה בגידולים סולידיים בילדים. ד"ר גרוסמן מ"שיבא" ירצה על מנגנוני הישנות בנוירובלסטומה.

הרצאתו של פרופ' גדעון רכבי מ"שיבא", חוקר גנומיקה ואונקולוגיה, תעסוק במנגנונים חדשים בהיווצרות גידולי מוח בילדים. על השפעת פגמים במערכת תיקון ה-DNA על היווצרות סרטן ואימונותרפיה ירצה פרופ' אורי טבורי מביה"ח לילדים SickKids בטורונטו, קנדה. רפואה מותאמת אישית לטיפול בגידולים עם הפרעות ב-ALK תהיה נושא הרצאתה של פרופ' יעל משה, מומחית לנוירובלסטומה מביה"ח לילדים של פילדלפיה, ארה"ב.

פרופ' תורן מרחיב על הפן המקצועי של הכנס: "ההתקדמות הגדולה שחלה בשנים האחרונות בטיפול בסרטן בילדים הביאה לשיעורי ריפוי של 80% ובחלק מסוגי הסרטן אף ליותר מזה. עדיין יש קבוצה של גידולים שבה אחוזי הריפוי נמוכים בהרבה וישנו צורך בטיפולים חדשים המבוססים על אימונותרפיה (שפעול מערכת החיסון). בכנס נדון בעיקר באותן מחלות שהתוצאות הטיפוליות בהן עדיין לא מניחות את הדעת".

עם תום ההרצאות ייפגשו המשתתפים לארוחת צהריים, ולאחריה ייערך מופע של הזמרת ריטה. הכנס ייערך באודיטוריום האוטואימוני, ומוזמנים אליו חוקרים ורופאים בתחום בריאות ילדים ובמיוחד בתחום של אונקולוגיה ילדים מבתי חולים שונים ברחבי הארץ.

תגובות