• יו"ר: פרופ' צחי גרוסמן
  • מזכ"ל: פרופ' יעקב ברקון
  • ועד האיגוד: פרופ' אביב גולדברט
  • ועד האיגוד: ד"ר גילת לבני
  • ועד האיגוד: ד"ר יעקב שכטר
ישראל במלחמה

משרד הבריאות קורא לנשים מיניקות לתרום חלב אם

דרישה לתרומות חלב אם לתינוקות פצועים או לתינוקות שנותרו ללא חלב אם | בנק חלב אם יספק מנות לתינוקות שאמהותיהם נעדרות בשל פציעה, חטיפה או פטירה או עקב גיוס האם בצו 8

תרומת חלב אם. צילום: שאטרסטוק

בעקבות המצב הבטחוני פרסם אתמול (א') משרד הבריאות הוראות שעה לתרומות חלב אם ולשימוש בחלב מבנק חלב אם על מנת להסדיר את התרומות שנעשות באמצעות הרשתות החברתיות.

המשרד קרא למשפחות או גורמים רפואיים המטפלים בתינוקות ונשים המוכנות לתרום חלב אם, ליצור קשר עם בנק חלב אם.

"ביממה האחרונה התקבלו בקשות לחלב אם, לתינוקות פצועים או תינוקות שנותרו ללא חלב אם, עקב היעדרותן של אמהות מניקות וגיוסן של אמהות לתינוקות יונקים", נכתב בהודעה.

על פי הוראת המשרד, בנק חלב האם יספק מנות חלב לתינוקות עד גיל חצי שנה שזקוקים לחלב אם עקב היעדרות אמהותיהם בשל פציעה, חטיפה או פטירה או עקב גיוס האם בצו 8 וכן לתינוקות מעל גיל חצי שנה ועד גיל שנה עקב היעדרות אמם או גיוסה ושלא יכולים להיעזר בתמ"ל (עקב אלרגיה או חוסר סבילות). זאת. על פי מסמך מגורם רפואי או תינוקות פצועים עקב המבצע עד גיל שנה, במידה שנדרש לסייע בהחלמתם ועל פי שיקול דעת רפואי.

כל מצב רפואי המחייב חלב אם, כגון מצב אונקולוגי, על פי מסמך מגורם רפואי מומחה או גורם מטפל אחר, יינתן באישור מיוחד של גורמי המקצוע, נאמר. המשרד מוסיף כי במצב שבו אין מידע לגבי תזונת התינוקות, יש עדיפות למתן חלב אם וכי ייתכן שקריטריונים אלה ישתנו בהתאם למצב הבטחוני ולמלאי הזמין.

משפחות או גורמים רפואיים המטפלים בתינוקות שעונים על קריטריונים אלה ונשים המוכנות לתרום חלב אם יכולים ליצור קשר עם בנק חלב אם במייל [email protected]; בוואטסאפ 0526344101 או בטל' 073260200. מוקד טיפת חלב זמין במספר *5400 שלוחה 9

נושאים קשורים:  בנק חלב אם,  תרומת חלב אם,  חדשות,  משרד הבריאות,  מצב בטחוני,  מלחמה,  ישראל במלחמה
תגובות