• יו"ר: פרופ' צחי גרוסמן
  • מזכ"ל: פרופ' יעקב ברקון
  • ועד האיגוד: פרופ' אביב גולדברט
  • ועד האיגוד: ד"ר גילת לבני
  • ועד האיגוד: ד"ר יעקב שכטר
חדשות

לראשונה: מכון לרפואה מותאמת אישית לילדים

המכון שהוקם בבית חולים לילדים בקולורדו ישתמש בביג דאטה, כולל גנומיקה, להנעת תכניות טיפול מדויקות יותר במחלות נדירות, מטבוליות, סרטן ואחרות

ילד חולה סרטן. אילוסטרציה

בית החולים לילדים בקולורדו (Children’s Colorado), ארה"ב, משיק לראשונה מכון לרפואה מותאמת אישית כדי לשלב טוב יותר את ההתאמה האישית בטיפול. המכון ישתמש בביג דאטה, כולל גנומיקה ((genomics, כדי לבחור את  "הטיפול הטוב ביותר עבור כל מטופל". על כך מדווח Inside Precision Medicine.

המיזם ממומן בחלקו על ידי תרומה של חמישה מיליון דולר מיו"ר מועצת הנאמנים של קרן קולורדו לילדים. "אבחונים גנטיים מדויקים מהווים את הבסיס לרפואה מותאמת אישית, ואנו משתמשים בגנומיקה ובדור הבא של אבחון להנעת תכניות טיפול מדויקות יותר", אמרה ד"ר אליסה גאסקל, המנהלת המדעית של המכון לרפואה מותאמת אישית של קולורדו.

טיפול מותאם אישית או רפואה מדייקת הם מגמה מתפתחת שבה הטיפול נקבע על פי תוצאות אבחון שמשלב מידע גנטי או קליני של מטופל.

כ-50% מכלל המחלות הנדירות מתרחשות בילדים, אך האבחנה עשויה להימשך שנים. טיפולים גנומיים חדשים יוצרים הזדמנויות לטפל ביותר מחלות ולאבחן אותן מהר יותר מאי פעם. "בעוד שהיום אנחנו יכולים לאבחן רק חלק מהחולים, טכנולוגיות חדשות וגישות אנליטיות יאפשרו לנו להבין כיצד המרכיב הגנטי משפיע על מהלך המחלה, והידע הזה יעזור לנו לשנות את שירותי הבריאות המתרכזים סביב התכונות הייחודיות של כל חולה", אמרה ד"ר גאסקל.

מומחי בית החולים נחשבים לחלוצים  בטיפולי רפואה מותאמת אישית  עבור מחלות ילדות רבות כמו סרטן ילדים, מחלות ניווניות נדירות, סיסטיק פיברוזיס, קרדיומיופתיה, מצבים עצביים-שריריים, מחלות גנטיות ומטבוליות ועוד. העבודה תתמקד באבחון, טיפול וחינוך, כדי להבטיח את הטיפול המקיף וההוליסטי ביותר כעת, תוך מתן אפשרות למחקר משולב שיביא לגילוי עתידי.

נושאים קשורים:  רפואה מותאמת אישית,  רפואת ילדים,  מחלות נדירות,  חדשות,  בית חולים לילדים,  ארה"ב
תגובות