• יו"ר: פרופ' צחי גרוסמן
  • מזכ"ל: פרופ' יעקב ברקון
  • ועד האיגוד: פרופ' אביב גולדברט
  • ועד האיגוד: ד"ר גילת לבני
  • ועד האיגוד: ד"ר יעקב שכטר
חדשות

ילד מהיישוב כליל אובחן כחולה שעלת – לא חוסן בעבר

על פי החקירה האפידמיולוגית, כ-30 אנשים באו במגע הדוק עם הילד, חניך בקייטנה ביישוב כליל בגליל והופנו לרופא משפחה לקבלת טיפול מונע

שעלת. אילוסטרציה

חשד להתפרצות שעלת בקייטנה ביישוב כליל בגליל. על פי דיווח של משרד הבריאות, ביום א' האחרון התקבלה הודעה בלשכת הבריאות נפת עכו על ילד שאובחן כחולה בשעלת. מיד עם היוודע האירוע, החלה לשכת הבריאות בחקירה אפידמיולוגית, ממנה עלה כי הילד לא חוסן נגד שעלת.

על פי החקירה האפידמיולוגית, כ-30 אנשים שבאו במגע הדוק עם הילד, חניך בקייטנה ביישוב כליל. כמה מהם הופנו לרופא משפחה לקבלת טיפול מונע.

מחלקת האפידמיולוגיה של לשכת הבריאות הנחתה את הנהלת הקייטנה ליצור קשר עם הורי הילדים בקייטנה כדי שיקבלו את כלל המידע על המחלה וכן על חשיבות ההתחסנות. בנוסף, נשלח להורים מידע על הפניה לרופא המטפל לקבלת טיפול מונע והודעה על חשיפה לחולה שעלת.

משרד הבריאות עדכן הבוקר (ה') כי בחקירה האפידמיולוגית עלה שהילד פיתח תסמינים בבית הספר ״מעלה ההר״ ביישוב מצובה ואובחן כחולה בשעלת בקייטנה ביישוב כליל. למרות מאמצי משרד הבריאות, עד כה לא הגיעו כלל הילדים שנחשפו יחד עם הוריהם לבדיקה רפואית. לאור המצב, משרד הבריאות פתח מרכז חיסונים בבית הספר במצובה עבור ילדים שחוסנו באופן חלקי נגד שעלת או לא חוסנו כלל.

מקרה זה מצטרף להתפרצות שעלת בקרב תינוקות ופעוטות בירושלים מחודש מאי השנה, אז נספרו 215 הדבקות במחלה בחמשת החודשים הראשונים של השנה, עלייה של פי 12 לעומת השנה שעברה, אז נמנו 17 מקרים.

ד"ר שרון אלרעי פרייס, ראש חטיבת בריאות הציבור במשרד הבריאות, מסרה: "הירידה בחיסוני שגרה גורמת להתפרצות מחלות שניתן למנוע אותן. ילד מחוסן הוא ילד מוגן. כרופאה וכאמא אני קוראת לכל ההורים לחסן את ילדיהם. חיסוני השגרה מגנים כנגד מחלות זיהומיות שחלקן עלולות לגרום לסיבוכים קשים ולמוות. הקפדה על חיסוני השגרה חשובה כדי להגן על הילדים שלנו".

נושאים קשורים:  שעלת,  כליל,  חיסוני שגרה,  חדשות,  חקירה אפידימיולוגית
תגובות
אנונימי/ת
14.07.2023, 17:38

ישראל הופכת למדינת עולם השלישי בגלל סרבני חיסונים, בגלל אנטי סניטריה, בגלל תפקוד נמוך ביותר של משרד הבריאות. אם קבוצת אנשים סרבני חיסונים מתעקשת צריך לשים הגבלות בכניסת ילדים הלא מחוסנים לגנים, בתי הספר, קייטנות, בריכות וכו׳. גם כן קיים ריבוי מופרז של כינים, תולעים, אימפטיגו אצל ילדים שמסתובבים חופשי בכל המקומות הציבוריים ומסכנים את כל האוכלוסיה. זה גם פרצוף מכוער של אנרכיה וחוסר גבולות בהתנהגות האוכלוסיה בארץ. משרד הבריאות חייב לשים קץ למגיפה הזאת