• יו"ר: פרופ' צחי גרוסמן
  • ועד האיגוד: פרופ' אביב גולדברט
  • ועד האיגוד: פרופ' יעקב ברקון
  • ועד האיגוד: ד"ר גילת לבני
  • ועד האיגוד: ד"ר יעקב שכטר
חדשות

נמשכת העלייה הניכרת בתחלואת השפעת לצד תחלואת הקורונה

בת 8 שלקתה בשפעת וסבלה מקשיי נשימה מורדמת ומונשמת ב"מאיר" | מנהלת יחידת טיפול נמרץ ילדים: "השנה אנו עדים למקרים קשים של סיבוכי שפעת מסוג A, שעלולים להוביל למצבים מסכני חיים"

ילדה באשפוז. צילום אילוסטרציה

מנתוני המרכז לבקרת מחלות במשרד הבריאות, המתמקדים בניטור שבועי של תחלואת השפעת העונתית בישראל, עולה כי מתחילת החורף הנוכחי כבר אושפזו בבתי החולים בגלל שפעת 1,088 חולים, בהם 401 ילדים ו-70 יולדות ונשים הרות. משמעות הנתון הזה: נמשכת העלייה הניכרת בתחלואת השפעת, לצד תחלואת הקורונה.

מרבית החולים נדבקו בשפעת מסוג A שזוהה במעבדה המרכזית לנגיפים כשפעת מתת-סוג A/H3, הכלול בתרכיב החיסון הניתן השנה בישראל.

אתמול (ד') הודיעה דוברות בית החולים מאיר בכפר סבא כי ילדה בת 8.5 מאזור השרון הובהלה לבית החולים עם דלקת חריפה בדרכי הנשימה על רקע מחלה ויראלית עד שהיה צורך להרדימה ולהנשימה. קודם להגעתה לבית החולים כבר סבלה מהכחלה ומקשיי נשימה משמעותיים בביתה ומחום גבוה שלווה בכאב גרון ובהרגשה כללית רעה ואף נאלצה לעבור החייאה והנשמה בסיוע מד"א טרם הגיעה לבית החולים. הילדה אובחנה עם בצקת חמורה בדרכי הנשימה והועברה לניתוח שבו השתתפו צוותים מהמחלקה לא.א.ג. ילדים והרדמה.

מנהלת יחידת טיפול נמרץ ילדים ב"מאיר", ד"ר דגנית אדם כהן, מסרה: "השנה אנו עדים למקרים קשים של סיבוכי שפעת מסוג A, שעלולים להוביל למצבים מסכני חיים".

נושאים קשורים:  שפעת,  ד"ר דגנית אדם-כהן,  חדשות,  תחלואת שפעת
תגובות
אנונימי/ת
23.12.2021, 16:34

הגיע זמן לספור מאומתי שפעת... קדימה!

אנונימי/ת
07.01.2022, 16:46

תגידי ,את אמיתית?

אנונימי/ת
24.12.2021, 09:17

אולי גם נעשה תו ירוק לשפעת? היא בבירור מחלה קשה יותר בשבועות האחרונים מהקורונה. או כמו שאמר בזמנו האדם שמיהרתם לקבור - שהקורונה היא לא יותר חמורה משפעת רק עם יחסי ציבור.
משבר אמון