• יו"ר: פרופ' צחי גרוסמן
  • ועד האיגוד: פרופ' אביב גולדברט
  • ועד האיגוד: פרופ' יעקב ברקון
  • ועד האיגוד: ד"ר גילת לבני
  • ועד האיגוד: ד"ר יעקב שכטר
COVID-19 בישראל

פיילוט בדיקות סרולוגיות בחברה החרדית: רבים מהילדים נחשפו לנגיף

מטרת הפיילוט, שהחל אתמול במוסדות החינוך החרדיים ויתרחב בהמשך למוסדות הממלכתיים, היא לפטור תלמידים מבידוד במקרה שחולה מאומת יתגלה בכיתתם

צוות מד"א עורך בדיקות סרולוגיות לתלמידים בקריית יערים. צילום: יונתן סינדל/ פלאש 90

נתונים ראשוניים מפיילוט הבדיקות הסרולוגיות שהחל אתמול (ב') במוסדות החינוך החרדיים – מבצע שאמור להתרחב בהמשך למוסדות החינוך הממלכתיים לקראת שנת הלימודים וגם במהלכה – העלו כי 85 (17%) מקרב 498 תלמידים במודיעין עלית חלו בקורונה, חלקם אף לא ידעו על כך מאחר שלא פיתחו תסמינים.

באלעד בוצעו אתמול 454 בדיקות ו-110 מהנבדקים (24.2%) במוסדות החינוך המקומיים הציגו אף הם ראיה שחלו בעבר הלא רחוק. בקרית יערים נעשו 750 בדיקות ו-82 (כ-11%) הציגו ראיה דומה. הפיילוט מבוצע על ידי משרדי הבריאות, פיקוד העורף, משרד החינוך והרשויות המקומיות ומעורב בו צוות רופאים מ"שיבא".

אלעד וקריית יערים מוגדרות כ"אדומות" לפי תכנית הרמזור. מטרת הבדיקות הסרולוגיות היא לאפשר לתלמידים פטור מבידוד במקרה שחולה מאומת אחד יתגלה בכיתתם. כל התלמידים ומוריהם נדרשים לפעול בהתאם לכללי התו הירוק ולהקפיד על מסיכות וריחוק חברתי.

בדיווח של נינה פוקס ב-ynet נמסר כי ברשויות המקומיות ביישובים החרדיים יש כוונה לבצע את הבדיקות בתוך מוסדות החינוך בעוד שמשרד הבריאות, על פי מדיניותו עד כה, היא שהן ייעשו במתחמי בדיקות של קופות החולים ולאחר שעות הלימודים.

נושאים קשורים:  19-COVID,  חברה חרדית,  חברת ערבית,  חדשות,  בדיקות סרולוגיות,  קורונה,  חיסון לקורונה,  בידוד,  שנת הלימודים
תגובות