• יו"ר: פרופ' צחי גרוסמן
  • ועד האיגוד: פרופ' אביב גולדברט
  • ועד האיגוד: פרופ' יעקב ברקון
  • ועד האיגוד: ד"ר גילת לבני
  • ועד האיגוד: ד"ר יעקב שכטר
חדשות

מחלקת הילדים ב"פדה-פוריה" נקראה על שמו של ד"ר גייגר ז"ל

במלאת שנה לפטירתו של רופא הילדים הוותיק והאהוב ד"ר רולנד גייגר, שהקים וניהל את מחלקת הילדים ב"פדה-פוריה" במשך כשלושה עשורים, הוסב כהוקרה על פועלו שם המחלקה על שמו

במרכז, אשתו של ד"ר גייגר אליענה וילדיו בטקס הסרת הלוט. צילום: דוברות "פדה-פוריה"

במלאת שנה לפטירתו של ד"ר רולנד גייגר, התקיים אתמול (א') טקס מרגש ובמהלכו נקראה מחלקת הילדים שאותה הקים לפני 56 שנים על שמו של מנהל המחלקה והרופא האהוב.

ד"ר גייגר, שימש כמנהל מחלקת ילדים ויילודים במשך 27 שנים (1965-1992). אשתו של ד"ר גייגר אליענה וילדיו, לצד בני משפחה וחברים, היו בין האורחים הנכבדים בטקס ואיתם חברי הנהלת המרכז הרפואי, יו"ר עמותת ידידי ביה"ח זהרה דוידאי, צוות מחלקת הילדים ובראשם ד"ר סעיד אבו זיד, מנהל המחלקה, רופאים שהתמחו אצל ד"ר גייגר ועובדי המרכז הרפואי.

ד"ר ארז און, מנהל המרכז הרפואי, פתח ואמר "עבורנו זהו רגע מאוד מרגש של סגירת מעגל. הסיפור מתחיל ב-1965 כשד"ר גייגר הגיע לכאן מצרפת והקים בשתי ידיו את מחלקת הילדים. כמה שנים לאחר מכן הוא הקים גם את מחלקת הילודים והפגייה ובמשך כ-30 שנה הוא ניהל את המחלקות האלו ששמען יצא למרחוק.

"כילד שגדל בטבריה", הוסיף ד"ר און, "גדלתי על המותג שנקרא ד"ר גייגר. הוא היה הרופא בה' הידיעה ושם דבר באזור כולו. זו גאווה גדולה לראות את התוצר המרשים של העשייה הרבה שלו, התלמיד המוכשר של ד"ר גייגר, ד"ר אבו זיד, שמנהל כיום את מערך הילדים שלנו וכל אותם המתמחים שהפכו מאז למנהלי מחלקות ויחידות".

זכריה נאפסו, ראש המועצה המקומית כפר כמא, בירך בשם ראשי הרשויות וציין: "ד"ר גייגר היה רופא אצלנו בקופ"ח. הוא לא היה רק רופא הוא היה בן אדם. גם כשכבר יצא מהמרפאה ומישהו הגיע, הוא חזר חזרה וקיבל אותו. כשהגיע הביתה, היה מתקשר למשפחות לשאול לשלום הילד ואיך הוא מרגיש. ד"ר גייגר היה ויישאר מיוחד בליבנו".

ד"ר אורי גייגר, בנו של ד"ר גייגר, אמר: "כולנו נולדנו לתוך החיבור הזה עם ביה"ח פדה-פוריה, גדלנו כאן ובילינו כאן הרבה. אני שמח שקרן אשתי ואני יכולים לעזור למרכז הרפואי שבו נולדתי וגדלתי. אנחנו גרנו כאן בשכונת הרופאים, הלכתי כאן לגן ילדים, גם אמא שלי עבדה פה במחסן הציוד הרפואי. כשחלפו השנים חמי פרס חיבר וקישר אותנו עם עמותת הידידים ואנחנו נעשה כל מאמץ כדי לגייס לביה"ח תרומות ותורמים בארה"ב. אבא יקר, השארת אחריך מפעל חיים מפואר ואנחנו נפעל להמשיך את המורשת שלך ולעזור לביה"ח לצמוח!".

בהמשך עברו האורחים לטקס הסרת הלוט מעל שלט ההנצחה לזכרו של ד"ר רולנד גייגר בכניסה למחלקת הילדים. ד"ר אבו זיד, מנהל המחלקה, הודה למשפחת גייגר ואמר: "הגעתי למחלקה ב-1989 כשד"ר גייגר היה מנהלה. מהרגע הראשון ראיתי בו דוגמה ומופת לכל רופא. בנוכחותו כאן הרגשנו שיש לנו גב איתן שאפשר תמיד להישען עליו. אנחנו ספגנו את המורשת שלו ואין ספק שעדיין מתנהלים לפיה. הוא היה מנהל מחלקה, קלינאי בחסד עליון ומורה ואפשר להגיד אבי רפואת הילדים באזור שלנו".

נושאים קשורים:  רפואת ילדים,  ד"ר רולנד גייגר,  ד"ר ארז און,  ד"ר סעיד אבו זיד,  חדשות,  ד"ר אורי גייגר,  המרכז הרפואי "ברוך פדה" בפוריה
תגובות