• יו"ר: פרופ' צחי גרוסמן
  • מזכ"ל: פרופ' יעקב ברקון
  • ועד האיגוד: פרופ' אביב גולדברט
  • ועד האיגוד: ד"ר גילת לבני
  • ועד האיגוד: ד"ר יעקב שכטר
חדשות

היולדת לא הסכימה לטיפול שגרתי בתינוקת בגלל פוסטים כוזבים ברשת

אם לתינוקת סירבה שתקבל ויטמין K מיד לאחר שנולדה כי קראה ברשת החברתית שהוא עלול לגרום לסרטן | רק לאחר שהתינוקת אושפזה במצב מסכן חיים, ניתן לה הויטמין החיוני

מתן ויטמין לתינוק. אילוסטרציה

בעקבות אירוע שהתרחש בתחילת השבוע שעבר באשדוד, כאשר אם לתינוקת שנולדה סירבה שתקבל ויטמין K משום שקראה ברשת חברתית שבויטמין K יש חומר מסרטן – חידדו רופאי הילדים את המלצתם שיש ליטול ויטמין K לכל ילוד כדי לסייע בקרישת דם נאותה וכי הוא נבדק היטב ואין התכשיר מכיל חומר מסרטן.

לפי דיווח של אדיר ינקו הבוקר (ב') ב-ynet, אמה של התינוקת שנולדה בבית החולים אסותא-אשדוד סירבה לטפל בה בויטמין K לאחר הלידה, כמקובל במערכת הבריאות. אולם, ימים אחדים לאחר הלידה חזרה האם עם בתה לבית החולים, כאשר התינוקת סובלת מדימום פנימי שסיכן את חייה. היא הועברה לטיפול נמרץ ילדים ובמקביל קיבלה את הויטמין החיוני. אתמול נמסר שלא נשקפת סכנה לחייה ותשוחרר בקרוב לביתה.

בדיווח נמסר כי הרופאים בבית החולים הבהירו: אילו האם היתה מגיעה לבית החולים מאוחר יותר, בתה היתה עלולה לסבול מדימומים במוח. האם עצמה סיפרה: "קראתי בפייסבוק שבויטמין K יש חומרים מסרטנים. הרופאים הציעו לי כמה פעמים וסירבתי. כעת אני מכה על חטא ורוצה להזהיר הורים אחרים מקבלת החלטות על סמך פרסומים כוזבים ברשת".

משרד הבריאות מסר: כ-100% מהתינוקות בישראל מקבלים ויטמין K לאחר הלידה בזריקה או במתן פומי, דרך הפה. ללא ויטמין זה עלול הילוד לסבול מדימומים פנימיים, כולל במוח, עד גיל שלושה חודשים. יחד עם איגוד רופאי הילדים אנחנו קוראים לכל ההורים להקפיד שויטמין K החיוני מאוד יינתן לתינוק לאחר הלידה, כפי שמומלץ מאז שנים רבות בישראל.

נושאים קשורים:  ויטמין K,  אסותא אשדוד,  חדשות,  רשתות חברתיות,  איגוד רופאי הילדים
תגובות
אנונימי/ת
19.04.2021, 22:15

פתאים לא חסר. רשעים המפיצים "חדשות כזב" ממניעים אלו ואחרים, שרובם ככולם אינם דרישת טוב, גם עורכי דין יש לא מעט והתוצאות הרות אסון. אבל למטופל לפי חוק זכויות החולה זכות אוטונומית על גופו. מי ייתן רפואה שלמה וארוכה לרך הנולד.

אנונימי/ת
20.04.2021, 19:53

לתינוק היה חסר ויטמין K ולזה יש טיפול אבל לאמא חסרה ויטמין IQ ולזה אין טיפול