• יו"ר: פרופ' צחי גרוסמן
  • מזכ"ל: פרופ' יעקב ברקון
  • ועד האיגוד: פרופ' אביב גולדברט
  • ועד האיגוד: ד"ר גילת לבני
  • ועד האיגוד: ד"ר יעקב שכטר
COVID-19 בישראל

רופאי הילדים לממשלה: יש להחזיר ללימודים את הכיתות הנמוכות

האיגוד לרפואת ילדים שב ומתריע מפני הנזקים לילדים וקורא לממשלה להחליט על חזרה של ילדי הגנים וכיתות א'-ד' ללימודים מהשבוע הבא

תלמידי בית ספר במגיפת הקורונה. צילום: מרים אליסטר/ פלאש 90

"סגירת מוסדות החינוך גורמת לפגיעה קשה בהתפתחות הנורמלית של ילדים, למצוקה נפשית ניכרת, להופעה מדאיגה של תסמיני חרדה, היצמדות למסכים, ירידה בפעילות גופנית של הילדים ועלייה תלולה במדדי ההשמנה". כך מתריעים הבוקר (ב') באיגוד רופאי הילדים בעקבות החלטת הממשלה אמש להאריך את הסגר בחמישה ימים נוספים.

האיגוד לרפואת ילדים שב וקורא הבוקר לממשלה להחליט על חזרה זהירה, הדרגתית ושקולה, של ילדי הגנים וכיתות א'-ד' ללימודים, החל מיום ראשון הקרוב. "שלב ראשון באסטרטגיית היציאה - הילדים", מדגישים רופאי הילדים ומציינים כי "שיעורי ההידבקות והמידבקות גבוהים יותר במתבגרים בהשוואה לילדים צעירים. הרוב המכריע של הילדים יהיה במצב אסימפטומטי או קל ולא צפוי להטיל עומס חריג על מערכת הרפואה בקהילה. עיקר ההידבקויות נובע ככל הנראה מהידבקויות תוך משפחתיות ולאו דווקא משהייה במערכת החינוך".

באיגוד דורשים מהממשלה "להחליט כבר היום על האסטרטגיה של ההחזרה הזהירה של מערכת החינוך ומציגים את התנאים לפתיחה הדרגתית של מערכת החינוך, תוך הקפדה על הכללים הבאים: כיתות קטנות; חלוקה קפדנית לקפסולות, כולל בהסעות ובצהרונים; שמירה על  כללי הריחוק החברתי; אוורור הכיתות וניקיון תדיר של חללי הלימוד וחדרי השירותים ועטיית מסיכות.

עוד מדגישים רופאי הילדים כי קיימת חשיבות עליונה להקפדה יתרה על עטיית מסיכות בבתי הספר. "זהו מאבק על החיים, ובמאבק כזה אין פשרות. עמדתנו העקרונית היא: ילד/ה שיכול/ה מבחינה בריאותית ללכת לבית הספר יכול/ה גם לעטות מסיכה. ולכן, אין לתת פטור ממסיכות לעובדי הוראה ותלמידים שחוסנו בשל חוסר הידע לגבי יעילות החיסון נגד הדבקה אסימפטומטית ויכולת מידבקות ובנוסף כיוון שיעילות החיסון ככל הנראה מופחתת נגד הוריאנט הדרום אפריקאי".

נושאים קשורים:  19-COVID,  איגוד רופאי הילדים,  עטיית מסיכות,  בתי ספר,  גנים,  סגר,  מגיפת הקורונה
תגובות