• יו"ר: פרופ' צחי גרוסמן
  • מזכ"ל: פרופ' יעקב ברקון
  • ועד האיגוד: פרופ' אביב גולדברט
  • ועד האיגוד: ד"ר גילת לבני
  • ועד האיגוד: ד"ר יעקב שכטר
מינויים

סבב מינויי בכירים במרכז הרפואי רמב"ם בחיפה

ארבעה רופאים בכירים מונו לתפקיד ניהול, מהם שלוש רופאות מנהלות: ד"ר יעל שחור-מיוחס, ד"ר דניאלה מגן וד"ר שפרה אש

המרכז הרפואי רמב"ם. צילום: משה שי/ פלאש 90

המרכז הרפואי רמב"ם בחיפה הודיע אתמול (א') על מינויי רופאים בכירים לתפקידי ניהול. שלושה מהארבעה שנכנסו לתפקידיהם החדשים הן נשים: ד"ר יעל שחור-מיוחס, ד"ר דניאלה מגן וד"ר שפרה אש.

ד"ר שחור-מיוחס, סגנית בית החולים  לילדים ברמב"ם, מונתה לסגנית מנהל המרכז הרפואי החיפאי. היא סיימה את לימודי הרפואה בטכניון והתמחתה ברפואת ילדים עם תת התמחות במחלות הזיהומיות בילדים. השתלמה בתחום זה בבית החולים לילדים בפילדלפיה (CHOP) וכמו כן סיימה קורס להכשרת רפואת מטיילים.

ד"ר יעל שחור-מיוחס, סגנית מנהל המרכז הרפואי רמב"ם

משנת 2016 כיהנה ד"ר שחור-מיוחס בתפקידים בכירים בבית החולים לילדים. במהלך כהונתה היתה בין השאר אחראית על פיתוח סגל הרופאים והמתמחים הבכירים והצעירים, ניהלה תכנית לחינוך והכשרת מתמחים למחקר ובמנטורינג וניהלה את הקשר עם רופאי הקהילה.

היא בעלת תואר MBA במינהל רפואי וסיימה את "תכנית ענבר" המכשירה את העתודה הניהולית ברפואה הציבורית בישראל. תכנית זו כללה הכשרה ניהולית באוניברסיטת הרווארד. במקביל ביצעה התמחות במינהל רפואה בהנהלת בית  החולים רמב"ם.

לצד עיסוקה הקליני, משמשת ד"ר שחור-מיוחס גם כמרצה קלינית בכירה בפקולטה לרפואה של הטכניון, פרסמה מאמרים רבים העוסקים הזיהומים  ובמדוכאי חיסון, משמשת כנציגת הטכניון בוועדת הסטאז'  הארצית והשתתפה בכנסים רבים בארץ ובעולם.

ד"ר דניאלה מגן, מנהלת המכון לנפרולוגיה ילדים, החלה בימים אלה לכהן כמנהלת בית החולים רות לילדים והחליפה בכך את פרופ' מרים בן הרוש, שפרשה לגמלאות בתום קריירה ענפה שעשתה ברמב"ם.

ד"ר דניאלה מגן, מנהלת בית החולים רות לילדים

ד"ר מגן היא תושבת חיפה ועובדת ברמב"ם מ-1991. היא סיימה בהצטיינות את לימודי הרפואה בטכניון והתמחתה ברפואת ילדים ובנפרולוגיה ילדים. היא בוגרת השתלמות בביולוגיה מולקולרית באוניברסיטת סטנפורד בארה"ב, עוסקת בחקר מחלות גנטיות של הכליה ומשמשת כחברת סגל בפקולטה לרפואה בטכניון כמרצה קלינית בכיר. בנוסף, היא שותפה להקמת המכון לנפרולוגיה ילדים ברמב"ם, שאותו היא מנהלת מ-2013.

עם כניסתה לתפקידה החדש אמרה ד"ר מגן: "בית החולים רות לילדים, החדיש והגדול מסוגו בצפון הארץ, התברך במארג אנושי נפלא ובמגוון של סגל ומטופלים מכל רבדי אוכלוסיית הצפון. הוא מהווה דוגמה ומופת לסובלנות ולאהבת האדם. אני גאה להמשיך את תנופת הפיתוח של בית החולים בתחומי הרפואה, המחקר והחינוך הרפואי, תוך שימת דגש על שילוב בין מקצוענות רפואית לבין יחס מכבד וחומל לחולים ולצוות כאחד, לרווחת כל הבאים בשעריו".

ד"ר שפרה אש, יו"ר האיגוד הישראלי להמטולוגיה ואונקולוגיה ילדים, מונתה למנהלת המחלקה ההמטואונקולוגית בבית החולים לילדים ברמב"ם. היא סיימה את לימוד הרפואה שלה בפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב ובמקביל השלימה תואר ראשון במדעי החיים. התמחתה ברפואת ילדים בבית חולים בילינסון ועברה תת התמחות בהמטואונקולוגיה ילדים במרכז שניידר לרפואת ילדים.

ד"ר שפרה אש, מנהלת המחלקה ההמטואונקולוגית בבית החולים לילדים ברמב"ם

ב-2001-2000 עסקה במחקר בבית החולים דנה פרבר בבוסטון. בתשע השנים האחרונות ניהלה את היחידה לאשפוז יום אונקולוגי ב"שניידר" והייתה אחראית שם על תחום הגידולים המוצקים בילדים.

ד"ר אש מוכרת בין המומחים המובילים בישראל בטיפול בנוירו-בלסטומה, מייצגת את ישראל בפורומים בינלאומיים ומובילה מחקרים קליניים בתחום זה. כשש שנים היא גם יו"ר האיגוד הישראלי להמטואונקולוגיה ילדים.

ד"ר אייל רז מונה למנהל החדש של מחלקת ההרדמה בבית החולים רמב"ם, תפקיד שבו החליף את פרופ' ישי כץ הפורש לגמלאות לאחר 14 שנים שבהן ניהל את המחלקה.

ד"ר איל רז, מנהל מחלקת ההרדמה ברמב"ם

ד"ר רז למד רפואה באוניברסיטה העברית בירושלים ובמקביל סיים תואר שלישי במדעי המוח. לאחר סיום סטאז' ב"איכילוב", התמחה בהרדמה ב"בילינסון" ואחר כך, כמומחה בתחום ההרדמה היה אחראי על תכנית ההתמחות במחלקה.

בשנת 2011 היה ד"ר רז בשבתון מחקרי באוניברסיטת וויסקונסין בארה"ב והמשיך כרופא בכיר בצוות ההרדמה לניתוחי מוח כאשר הוא מחלק את זמנו בין העבודה הקלינית וחקר המוח.

עם שובו לישראל ב-2016 החל לעבוד במחלקת ההרדמה ברמב"ם וגם כאן שילב בין עבודה קלינית בחדר הניתוח לבין חקר השפעתן של תרופות הרדמה על המוח כראש המעבדה לחקר המנגנון העצבי של ההרדמה. הוא משמש מרצה בכיר בפקולטה לרפואה של הטכניון.

מנהל רמב"ם, ד"ר מיקי הלברטל, שהודיע על המינויים החדשים, אמר: "אחת החוזקות הגדולות של רמב"ם היא ההון האנושי הפועל בין כתלי בית החולים. בין בעלי התפקידים הנכנסים יש כאלה שצמחו בין כתלי בית החולים שלנו ויש שבחרו להצטרף לשורותינו. יש ייצוג של נשים חזקות ומקצועיות".

ד"ר הלברטל הודה לרופאים הפורשים "על תרומתם הגדולה לקידום הרפואה באזור הצפון ובפיתוח תחומי המומחיות השונים שבהם פעלו לאורך השנים ועל סלילת הדרך לדור העתיד".

נושאים קשורים:  ד"ר יעל שחור-מיוחס,  ד"ר דניאלה מגן,  ד"ר שפרה אש,  ד"ר איל רז,  ד"ר מיקי הלברטל,  רמב"ם,  בית החולים רות לילדים,  מינוי,  חדשות
תגובות
18.05.2020, 19:53

מזל טוב איל, ישר כוח!
ברכות חמות,
עלה והצלח