חדשות

שירות ליווי רוקחי אישי למנותחים בריאטריים הופעל במרכז הרפואי כרמל

במסגרת הייעוץ הרוקחי ייבדק הטיפול התרופתי הקבוע של המטופל ותתבצע בחינה של השינויים הנדרשים עבורו לאחר הניתוח הבריאטרי ובהתאם למצבו

ייעוץ רוקחי. צילום אילוסטרציה

במרכז הרפואי כרמל בחיפה הופעל שירות חדש למנותחים הבריאטריים – ליווי רוקחי. על הנהגת השירות סיכמו מנהל יחידת הניתוחים הבריאטריים ד"ר דביר פרויליך ומנהלת בית המרקחת בבית החולים, לאה ז'ק. כל המנותחים יקבלו ליווי והדרכה רוקחית פרונטלית ואישית לאחר הניתוח.

הרוקחת האחראית לרצף הטיפול התרופתי ב"כרמל", נדיה מרגולין, מסרה: "ניתוחים בריאטריים עלולים לגרום לשינויים אנטומיים ופיזיולוגיים בגוף המטופל. סוגים שונים של ניתוחים משפיעים בצורה שונה על הפרמקוקינטיקה של התרופות. לכן נדרשת בחינה מחודשת של הטיפול התרופתי הניתן. גם לאחר ביצוע ההתאמות של הטיפול התרופתי, יש לזכור שניתוח בריאטרי משפיע על התחלואה במחלות נלוות להשמנה, כמו סוכרת, ובקצב מהיר יחסית. לכן, נדרשת התאמת הטיפול התרופתי גם בטווח הקצר וגם בטווח הארוך".

במסגרת הייעוץ הרוקחי ייבדק הטיפול התרופתי הקבוע שמקבל המטופל ולאחר מכן תתבצע בחינה של השינויים הנדרשים עבורו לאחר הניתוח הבריאטרי ובהתאם למצבו. במסגרת ההדרכה הזאת יוכלו המטופלים לקבל תשובות לשאלות על נושאים שונים החשובים להם מבחינת הטיפול התרופתי והמשך חייהם. הרוקחת האחראית תיטול חלק באופן שוטף בדיוני הוועדות הבריאטריות של הבית חולים על מנת לבצע הערכה תרופתית טרום ניתוחית.

Creon
Abbott
RX
Partially covered by the Health basket
Multiple ingredients
Creon

10000: CAPS: 100. Initial: 1-2 caps with meals. Incr. dose if necess. slowly with monitor. 25000: CAPS: 100. Initial: 1 cap with meals. Incr. if reqd. with careful monitoring and symptomatology. MICRO: BOTTLE (Gastro-resist.granul.):20gr Initial. 100 mg (5000 lipase un.) of gastro-resist. granules (one measure) should be taken with each feed or meal. Dose incr., if required, should be added slowly, with careful monitor. of response and symptomatology. Max. dly. dosage should not exceed 10,000 un. lipase/kg/d. See lit. Pancreat. exocrine insuffic. C/I: Hypersens. to pancreatin of porcine origin or to excips.

ד"ר פרויליך הוסיף: "לאחר הניתוח משתנה ספיגת המזון אצל חלק מהמנותחים ובהתאם גם הספיגה של התרופות, מה שמחייב התאמה אישית והדוקה יותר  בעיקר אצל חולים מורכבים הנוטלים תרופות שונות שספיגתן משתנה בעקבות הניתוח".

נושאים קשורים:  ד"ר דביר פרויליך,  ייעוץ רוקחי,  ניתוח בריאטרי,  טיפול תרופתי,  בית החולים "כרמל",  חדשות
תגובות
 
אנונימי/ת
23.09.2019, 19:00

בית חולים כרמל? איך בכלל ניתן לכנות מקום רע ודוחה כזה בית חולים?