• יו"ר: פרופ' צחי גרוסמן
  • ועד האיגוד: פרופ' אביב גולדברט
  • ועד האיגוד: פרופ' יעקב ברקון
  • ועד האיגוד: ד"ר גילת לבני
  • ועד האיגוד: ד"ר יעקב שכטר
חדשות

אחיות בריאות הציבור פתחו בעיצומים: "עומסי עבודה ללא תוספת תקנים"

איגוד רופאי בריאות הציבור תומך במאבק האחיות במחאה על תת תקינה ועומס מטלות וקורא להקמת תכנית חירום לאומית

בדיקת דם על ידי אחות. צילום: שאטרסטוק

הבוקר (ד') פתחו אחיות בריאות הציבור בעיצומים "ללא הגבלת זמן". העיצומים חלים על תחנות טיפת חלב, לשכות מחוזיות של משרד הבריאות. לא יינתנו חיסונים ליוצאים לחו"ל, גם לא לתלמידים מכיתה י' ומעלה ועובדי מערכת הבריאות. לא יבוצעו בדיקות דם וסקר והאחיות לא ישתתפו בביקורות, ישיבות והדרכות.

"המאבק הוא על תת תקינה ועומס מטלות", הודיעו מארגנות עיצומים. יו"ר הסתדרות האחים והאחיות, אילנה כהן, הוסיפה: "אחיות בריאות הציבור מוצפות מדי יום בהנחיות ביורוקרטיות, הוראות שמטילות עליהן מטלות נוספות שמעלות את עומסי העבודה ללא תוספת משאבים ותקנים".

בתוך כך קרא אתמול (ג') איגוד רופאי בריאות הציבור בהסתדרות הרפואית לבנות תכנית חירום לאומית לשיקום שירותי בריאות הציבור הנמצאים בקריסה.

בכך, נמסר בהודעה של האיגוד, הוא שותף לדאגתן של אחיות בריאות הציבור והסתדרות האחיות "מהיעדר הקצאת משאבים וכוח אדם הולמים לשירותים הנמצאים בקריסה. אלה שירותים חיוניים", הדגיש האיגוד, "הכוללים לא רק חיסונים אלא גם ביקורי בית, קידום בריאות, מעקב גדילה, איתור אלימות במשפחה ועוד.

"על מנת להגן על הציבור בישראל – אנו חייבים בתכנית חירום לאומית לשיקום השירות".

נושאים קשורים:  עיצומים,  אחיות טיפות חלב,  חדשות,  איגוד רופאי בריאות הציבור,  שירותי בריאות
תגובות
 
אנונימי/ת
03.07.2019, 10:46

יפוטרו ליצמן ברסימן טוב וגרוטו .
הנהלה חדשה למשרד הבריאות תתחיל לטפל ברצינות בבעיה הזאת ובכל האחרות.
רק כך !

אנונימי/ת
04.07.2019, 15:20

אני תומכת במאבק האחיות מאז ששרותי הבריאות המניעתי הופרטו ועברו לחברות פרטיות והכלליות הרמה ירדה מאד ואף מסכנת את המטופלים .כאחות לשעבר בתחום אני רואה את ההבדל המהותי.היינו דוגמא בעולם וכרגע יש לנו רק במה להתבייש!!!! ליצמן וחבריו לא ממלאים תפקיש שרותי לכלל האזרחים ובראשם ראש הממשלה שלנו.