מספר מקרי החצבת שאובחנו בישראל מאז חודש מרץ הגיע ל-2,040, כאשר בירושלים צבר המקרים הגדול ביותר - 874. הריכוז הגדול ביותר של חולים הוא בשכונות או ביישובים החרדיים, ביניהם בית שמש - 266, צפת - 149, בני ברק - 97, בית"ר עלית - 95. בתל אביב - 52, מודיעין עלית - 31, חצור הגלילית - 25, אור הגנוז - 22, קריית יערים - 19, כרמיאל ועמנואל - 14 כל אחת.

הבוקר צפויה ועדת ביקורת המדינה לקיים דיון דחוף על מוכנות משרד הבריאות לבלימת החצבת.

אמש הודיע משרד הבריאות על חולה חצבת שהיה בטיסת חברת "טארום" מבוקרשט לישראל וכל הנוסעים נקראו להיבדק שמא באו עימו במגע ועליהם לקבל חיסוני מנע.

בשבוע שעבר אושפז בבית החולים מעייני הישועה בבני ברק החולה הצעיר ביותר – תינוק בן שלושה שבועות. הוא נדבק מאמו שלא חוסנה וחלתה כאשר התינוק היה בן שבוע. המשפחה הסבירה כי האם נדבקה מקרוב משפחה שלא חוסן.

"ישראל היום" דיווח הבוקר (ב') כי ביום חמישי זימן משרד הבריאות חמישה רופאים לשיחת בירור בשל החשד כי "המידע המופץ על ידיהם לציבור מעודד שלא לחסן מבוגרים וילדים ויש בו משום הטעיית הציבור ופגיעה בבריאות הציבור". בדיווח נמסר כי בעקבות השימוע ייתכן שיועמדו להליך משמעתי שבו הם צפויים, אם יורשעו, לשלילת הרישיון לעיסוק ברפואה.

העיתון מסר כי ההזמנה לחמשת הרופאים נעשתה על ידי עו"ד איל חקו מהוועדה לבדיקת הטעיית הציבור בפרסומי מוצרי בריאות, טכנולוגיות רפואיות ומקצועות הרפואה ואת שיחת הבירור יערכו ד"ר בועז לב, נציב קבילות הציבור למקצועות הרפואה, פרופ' איתמר גרוטו, המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, ד"ר אהוד קלינר, מ"מ ראש שירותי בריאות הציבור ועו"ד חקו.

ההזמנה לשיחת הבירור מתבססת על הפרסומים שלהם באתרי אינטרנט ובפורומים רפואיים וגם על ראיונות שהעניקו לכלי תקשורת. בחלק מהמקרים הם הציעו למטופלים תכשירים הומאופתיים כתחליפי חיסון.