חדשות

על חודה של מחט: פיתוח ישראלי של מיקרו-מחט שאינה מכאיבה

מחט שראשיה עשויים סיליקון, אינה דוקרת ואינה מכאיבה, פיתוח של Nanopass הישראלית להזרקה תת עורית, קיבלה את אישור ה-FDA ורשות התרופות האירופאית

מיקרו מחט של Nanopass .אינה מכאיבה. צילום: אתר החברה

ה-FDA וכן רשות התרופות האירופאית העניקו אישור לשימוש במיקרו-מחט לשם זריקות וחיסונים. המחט החדישה, MicronJet600 microneedle, פותחה בחברה הישראלית Nanopass מפארק המדע בנס ציונה ונרשם עליה פטנט.

חוד המחט קטן פי חמישה מזה של מחט מזרק רגילה – פחות מ-1 מ"מ (0.6 mm על פי הודעת החברה). בחברה נמסר כי קיבלה אישור גם ממשרד הבריאות לשווקה בארץ וקופות החולים יחלו להשתמש בה כנראה החל מהשנה הקרובה, כך דיווח אתמול (א') "ידיעות אחרונות".

יתרונה של המיקרו-מחט הוא בכך שבעת הדקירה המטופל כמעט שלא יחוש כאב. היא מיועדת להזרקה תת עורית לאיברים בגוף מתחת לפני השטח של העור.

על פי אתר החברה, המחט נבחנה בסדרה של מחקרים קליניים, בין השאר גם על תינוקות מתחת לגיל שישה שבועות. בניסוי הקליני השתתפו יותר מ-800 פרטים שקיבלו יותר מאלף "זריקות".

חוד המחט יצר "חור" בעור – הקטן ביותר בהשוואה למחטי מזרק אחרות שקיימות בשוק. באתר נמסר כי תופעות הלוואי המקומיות השליליות לא היו קשורות כלל לדקירה עצמה באמצעות המיקרו-מחט וכללו בצקת, אודם או שינוי קל בצבע העור ונבעו קרוב לוודאי וברוב המקרים מהחומר שהוזרק. הסיכון לדימום מקומי היה מינימלי.

קצות המיקרו-מחט עשויות, על פי האתר, מפרוסות סיליקון והיא בנויה בדומה לפירמידה. בזכות מבנה זה גם משופרת יעילות החיסון/הזריקה.

המחט מיועדת לחיסונים שונים לרבות פוליו, חצבת, כלבת, שחפת, טיפולים אסתטיים, להרדמה מקומית וגם לטיפולים אלרגיים. מפתחי המיקרו-מחט סבורים כי תסייע להפחית פחדים מפני מחטי מזרק.

נושאים קשורים:  אישור ה-FDA,  מיקרו-מחט,  Nanopass,  הזרקה תת עורית,  חיסונים,  חדשות,  פיתוח ישראלי
תגובות