חדשות

נדבקו בישראל: התפרצות חצבת גם בשכונות החרדיות בניו יורק

מחלקת הבריאות בניו יורק סבורה כי החולים הראשונים הם ילדים שנדבקו בעת ביקור בישראל. בחלק מהקהילות נקטו בחרם ובהרחקה של ילדים מבתי ספר

משפחה חרדית בניו יורק. איסור על כניסת לא-מחוסנים לבתי הכנסת

סוכנות החדשות JTA, המדווחת על הנעשה בקהילות יהודיות בעיקר בארה"ב, דיווחה אתמול (ג') על כך שרשויות בארה"ב מאשימות  עתה את ישראל בהתפרצות החצבת בקהילות חרדיות במדינה. "הארץ", שמסר על כך, ציין כי חולי חצבת אובחנו בקהילות חרדים בניו יורק ובניו ג'רזי. מחלקת הבריאות בניו יורק סבורה כי החולים הראשונים הם ילדים שנדבקו בעת ביקור בישראל. בחלק מהקהילות נקטו בחרם ובהרחקה של ילדים מבתי ספר כדי להילחם בהתפרצות. כמו כן נאסר על מי שלא חוסן להגיע לבתי הכנסת.

על פי דיווח בכלי תקשורת שונים בארה"ב אובחנו בסוף השבוע שעבר בקהילות החסידיות בוויליאמסבורג ובבורו פארק בברוקלין 11 מקרי חצבת חדשים אצל פעוטות וילדים בגילאי שבעה חודשים עד ארבע שנים. עתה מגיע מספר החולים באותן שכונות ל-17.

מחלקת הבריאות של ניו יורק הזהירה מפני התפרצות חצבת בקהילה האורתודוקסית בברוקלין וקראה להורים לחסן את ילדיהם.

בקהילות החרדיות של מונסי, ספרינג ואלי וניו סקוור שבמחוז רוקלנד בניו יורק התגלו 50 מקרי חצבת, דיווח אתר החדשות "ישיבה וורלד ניוז" (YWN). הרשויות נוקטות באמצעי זהירות כדי שהמחלה לא תמשיך להתפשט. בבית ספר לבנות של חסידות ויז'ניץ הוחלט כי תלמידות שאינן מחוסנות לא יוכלו להגיע לבית הספר ב-21 הימים קרובים. להורי התלמידות הובהר כי לא יתקבל נימוק לאי התחסנות מטעמי דת או אידיאולוגיה. "פטור דתי איננו תקף בזמן התפרצות חצבת", הובהר להורים.

בלייקווד שבניו ג'רזי אובחנו ארבעה מקרי חצבת. בעקבות זאת חוסנו שם מאות ילדים. מחלקת הבריאות המחוזית הקימה אוהלים רפואיים גדולים שצוידו בכ-1,500 מנות חיסון. מחלקת הבריאות של ניו יורק טוענת כי שלושה החולים הראשונים שאובחנו במדינה הם ילדים שנדבקו במחלה במהלך ביקור בישראל.

נושאים קשורים:  חצבת,  ברוקלין,  ניו יורק,  קהילות חרדיות,  התפרצות חצבת,  חדשות
תגובות