חדשות

חשש כי פעוט חולה בחצבת הדביק ילדים במחלקה ההמטואונקולוגית ב"שניידר"

כ־80 ילדים חשודים שבאו במגע עם הילד שטופל עקב מחלת הדם שלו בבית החולים, שהה במהלך קליטתו בחדר המיון, במרפאות ובמחלקה להמטואונקולוגיה

מרכז "שניידר" לרפואת ילדים (מקור: ויקיפדיה)

חשש כי ילד בן שלוש מהיישוב אש קודש במטה בנימין, שלא חוסן נגד חצבת, אובחן כחולה בה וטופל במחלקה להמטואונקולוגיה במרכז שניידר לרפואת ילדים עקב מחלה אחרת, בא כנראה במגע עם ילדים אחרים המאושפזים במחלקה ב"שניידר".

הילדים הללו מאושפזים עקב מחלת סרטן וכיוון שהמערכת החיסונית שלהם חלשה הם עלולים להידבק בקלות מכל נגיף וחיידק. החשש הוא שהילד חולה החצבת הדביק אחד או יותר מ-80 הילדים שבאו איתו במגע. כך מדווח הבוקר (א') "ידיעות אחרונות".

בדיווח נמסר כי האירוע התרחש בשבוע שעבר. הילד טופל עקב מחלת הדם שלו ביום א', שהה במהלך קליטתו בחדר המיון ובמרפאות וקיבל במסגרת אשפוז יום אונקולוגי מנת דם. ביום ד' הודיע אביו של הילד כי הוא חולה בחצבת. בדיקות מעבדה אישרו זאת.

משהתברר שחלה בחצבת ביצע בית החולים יחד עם לשכת הבריאות המחוזית שחזור של המסלול שעברו הילד ובני משפחתו ונעשה ניסיון לאתר את כל החולים שהיו במגע עם הילד. החקירה העלתה, כך על פי הדיווח, שהילד עבר חמש תחנות בבית החולים ובכל תחנה קיימת אפשרות שבא במגע עם אנשים נוספים. על פי הערכה, בשלב זה כ־80 ילדים חשודים שבאו במגע עם הילד החולה. כל הילדים שאותרו קיבלו טיפול מונע. בית החולים מקווה שאף אחד מהם לא יחלה.

במשרד הבריאות ידוע כבר כשבועיים כי ביישוב אש קודש קיימת התפרצות חצבת וכמה תושבים נדבקו במחלה. מערכת הבריאות מאשימה את הורי הילדים שחלו כי הם מתנגדים עקרונית לחיסונים ובכך מסכנים לא רק את תושבי אותו יישוב אלא גם אוכלוסיות אחרות.

ילדי המקום נקראו להגיע לתחנות טיפות חלב או לשירותי בריאות התלמיד לקבלת חיסון נגד חצבת אבל ההיענות לפנייה זאת איננה גבוהה. "אוכלוסיה המסרבת להתחסן עלולה לגרום להתפשטות הנגיף ובכך לסכן הרבה מאוד אנשים", ציטט העיתון גורם במערכת הבריאות.

נושאים קשורים:  חצבת,  הדבקה בחצבת,  בית החולים שניידר לילדים,  חדשות