חייל גדוד מילואים מרמת גן, המשרת בחטיבה המרחבית שומרון, נדבק בחצבת ומאושפז בבידוד בבית החולים שיבא, כך דיווח אמש "הארץ". גדוד המילואים אליו משתייך החייל פועל בגזרת חורון, שבו התגלו באחרונה כ-20 מקרי חצבת, שישה מהם בהתנחלות איתמר.

על פי הדיווח, חיילי המילואים בגזרה מאיישים מוצב ליד ההתנחלות ונמצאים באינטראקציה יומיומית עם התושבים. חלקם מתפללים בבית הכנסת בהתנחלות ומוזמנים לבתי התושבים לשבת. החייל שנדבק שימש כרב הגדוד.

עוד נמסר בדיווח כי כיוון שאיננו יליד הארץ, ככל הנראה לא חוסן נגד הנגיף. מקור במשרד הבריאות ציין שהחייל שירת באיתמר כשבועיים, שם נחשף לחצבת ופיתח את תסמיני המחלה ובעקבות זאת הועבר ל"שיבא" שבתל השומר.

גורמי רפואה בצה"ל ומשרד הבריאות מבצעים חקירה אפידמיולוגית משותפת לאיתור מגעים. בהתאם לתוצאות הבדיקה ובמידת הצורך יינקטו הפעולות הנדרשות, נמסר מדובר צה"ל.

לפני כמה ימים הזהיר רופא נפת פתח תקוה במשרד הבריאות, ד"ר ערן קופל, את תושבי ההתנחלות איתמר כי אם לא יתחסנו נגד חצבת יופעל נגדם באופן חריג סעיף בחוק המאפשר להטיל קנס או מאסר על מי שלא יתחסן באזור שבו יש התפרצות של מחלה מידבקת.

בדיווח נמסר כי מאז תחילת השנה הצטברו במשרד הבריאות דיווחים לגבי 54 מקרים של חצבת ובאוגוסט האחרון אובחנו תשעה מקרי חצבת בקרב חיילים. אחד מהם, שכנראה הדביק את היתר, נדבק בנגיף כשביקר אצל קרובי משפחתו באוקראינה ושב חולה לישראל.