חדשות

שת"פ קרדיולוגי להצלת חייהם של 17 ילדים ובני נוער חולי לב מסוריה

קרדיולוגים מ"הדסה" ומהמרכז הרפואי פדה פוריה נרתמו לפרויקט הומניטרי שמפעיל צה"ל ליד הגבול עם סוריה

ד"ר גור מיינצר, היחידה לקרדיולוגיה ילדים ומומי לב מולדים ב"פדה-פוריה"

שיתוף פעולה בין קרדיולוגים מ"הדסה" ומהמרכז הרפואי פדה פוריה הציל חייהם של 17 ילדים ובני נוער מסוריה הסובלים מבעיות לב מורכבות ומסכנות חיים. הם הגיעו באחרונה ל"פוריה", במסגרת הפרויקט "שכנות טובה" שמפעיל צה"ל ליד הגבול עם סוריה.

זו הפעם הראשונה שאורגנה מראש קבוצה של ילדים הסובלים ממומי לב לקבלת טיפול בישראל. רס"ן ד"ר סרגיי קוטיקוב, רופא הפרויקט המלווה את כל הילדים המגיעים מסוריה לישראל, רתם למשימת הטיפולים הקרדיאליים את ד"ר גור מיינצר, מהיחידה לקרדיולוגיה ילדים ומומי לב מולדים במרכז הרפואי פדה-פוריה ואת ד"ר יוליוס גולנדר, קרדיולוג ילדים והאחראי לתחום ההערכה הסב ניתוחי הדסה.

על המבצע סיפר אתמול (ג') ד"ר מיינצר: "בשעות הבוקר המוקדמות הגיע אלינו אוטובוס ובו ילדים ובני נוער סורים והאמהות שלהם. המטרה היתה קודם כל לבצע הערכה ראשונית של מצבם. שני הקרדיולוגים בדקו את כל הקבוצה וניסו להבין מהאמהות אילו טיפולים עברו הילדים בסוריה ומהו הטיפול התרופתי שהם מקבלים הילדים".

"ביצענו אבחון ראשוני ובעקבות זאת בנינו לכל אחד תכנית טיפולים. מי שיצטרך בהמשך התערבות פולשנית - צנתור או ניתוח - יגיע לניתוח בהדסה", הסביר ד"ר גולנדר.

בתום מרתון הבדיקות, הוסיף ד"ר מיינצר, אובחנו ילדים עם הפרעות לב משמעותיות. ראינו בקבוצה הזאת ילדים הסובלים ממגוון רחב של מומי לב, ביניהם לב חד חדרי, היפוך עורקים, פגם בחיץ הבין חדרי, פגם בחיץ הבין עלייתי. אלו אבחנות מורכבות ובהחלט לא שגרתיות".

שני הקרדיולוגים הדגישו: "אין ספק שרוב הילדים שהגיעו במבצע הזה סובלים מבעיות מורכבות ושסיכוייהם להמשיך ולחיות עם הבעיה, ללא ההתערבות הרפואית בישראל, קלוש. לילדים האלה הרבה מזל, כי אנחנו נוכל לשפר משמעותית את איכות חייהם ואף להאריך את חייהם. ללא ההתערבות שלנו, חלקם היו מתים בתוך חודשים עד שנים ספורות", סיכם ד"ר מיינצר .

ד"ר גולנדר ציין כי שיתוף הפעולה המיוחד בין שני בתי החולים חשוב וכי "הדסה" מעמידה לטובת הפרויקט ההומניטרי המיוחד מחלקה המתמחה בניתוחי לב לילדים ולצידה מחלקת טיפול נמרץ ילדים. הילדים ינותחו או יצונתרו בהדסה והמעקב אחריהם יבוצע ב"פוריה".

נושאים קשורים:  חדשות,  פרויקט הומניטרי,  מומי לב בילדים,  פרויקט שכנות טובה
תגובות