• יו"ר: פרופ' צחי גרוסמן
  • מזכ"ל: פרופ' יעקב ברקון
  • ועד האיגוד: פרופ' אביב גולדברט
  • ועד האיגוד: ד"ר גילת לבני
  • ועד האיגוד: ד"ר יעקב שכטר
חדשות

שלושה רופאים בכירים ב"רמב"ם" מונו לתפקידי מנהלי יחידות

ד"ר איתן אברג'ל מונה למנהל היחידה לנוירו-רדיולוגיה פולשנית (צנתורי מוח); לודמילה גורלניק מונתה למנהלת היחידה המקצועית לטומוגרפיה ממוחשבת וד"ר ורדית גפשטיין מונתה למנהלת היחידה לפדיאטריה אמבולטורית.

המרכז הרפואי "רמב"ם" (צילום: משה שי / "פלאש 90")

שלושה רופאים בכירים במרכז הרפואי "רמב"ם" בחיפה קודמו לתפקידי ניהול של יחידות בבית החולים. ד"ר איתן אברג'ל מונה למנהל היחידה לנוירו-רדיולוגיה פולשנית (צנתורי מוח); לודמילה גורלניק מונתה למנהלת היחידה המקצועית לטומוגרפיה ממוחשבת וד"ר ורדית גפשטיין מונתה למנהלת היחידה לפדיאטריה אמבולטורית.

ד"ר איתן אברג'ל (צילום: "רמב"ם")

ד"ר אברג'ל סיים את לימודי הרפואה ב-2002 באוניברסיטת קלוד ברנרד (UCLB) בצרפת, וסיים התמחות בקרדיולוגיה ובמחלות כלי דם בבית החולים לואיס פראדל (Louis Pradel). הוא המשיך להשתלמות עמיתים בת שנתיים בטיפול נמרץ לב ובצינתורי לב. לארץ עלה בשנת 2008 ועד 2015 שימש רופא בכיר בצנתורי לב ב"רמב"ם".

משנת 2015 עבר השתלמות בנוירו-רדיולוגיה ב"רמב"ם", השתתף בצנתורי מח ושימש כממלא מקום מנהל היחידה. הוא עבר גם השתלמות בת שנה בצנתורי מוח במונפלייה שבצרפת, אצל פרופ' בונאפה, ורכש ניסיון רב בטיפול במקרים דחופים ואלקטיביים כולל בשבץ מוחי, אנאוריזמות ומלפורמציות עורקיות-ורידיות. עם שובו לרמב"ם עלה מספר צינתורי המוח המבוצעים בבית החולים לעומת השנה הקודמת.

ד"ר אברג'ל אחראי, יחד עם המחלקה לנוירולוגיה, על ארגון הכנס לשבץ מוחי שהתקיים ברמב"ם, הוא ניהל workshop לטיפול בשבץ מוחי, פרסם מאמרים מדעיים והשתתף בכנסים רבים בארץ ובעולם.

ד"ר לודמילה גורלניק (צילום: "רמב"ם")

ד''ר גורלניק סיימה את לימודי הרפואה בהצטיינות ב-1979 בעיר דונייצק שבאוקראינה. עד עלייתה לארץ בשנת 1990 עבדה כרופאה בכירה בבית החולים האוניברסיטאי וכמרצה בפקולטה לרפואה בסמרה, רוסיה. בארץ סיימה התמחות ברדיולוגיה אבחנתית ברמב''ם והייתה עמיתה אורחת במחלקה לרדיולוגיה אבחנתית בשיבא וב -Beith-Israel Deaconess Medical Center וב-Brigham Women's Hospital בבוסטון, ארה"ב.

ד"ר גורלניק התמחתה בטומוגרפיה ממוחשבת של הגוף בכלל ושל החזה בפרט. בשמונה השנים אחרונות היא אחראית על תחום דימות החזה ברמב"ם ומדצמבר 2015 ממלאת מקום מנהל יחידת CT. היא הוסמכה על ידי NAIOSH ומשרד התמ''ת כפענחת צילומי חזה של נבדקים שהיו חשופים לאבק מזיק. היא מבצעת פעולות פולשניות ביניהן ביופסיות מלעוריות, אבחון סימנים של גידולים לפני ניתוחים ועוד.

ד"ר גורלניק שותפה לכתיבת כ-60 מאמרים מדעיים ופרקים נבחרים בשני ספרים בתחום התמחותה ומשמשת מרצה בכירה בפקולטה לרפואה בטכניון, חיפה.

ד"ר ורדית גפשטיין (צילום: "רמב"ם")

ד"ר גפשטיין - רופאה בכירה במחלקת ילדים ב' וביחידה לאנדוקרינולוגיה ילדים בבית החולים לילדים ברמב"ם - מנהלת את מרפאת המתבגרים העוסקת בבעיות רגשיות, אנדוקריניות, השמנה, וניתוחים בריאטריים במתבגרים. היא בוגרת בית הספר לרפואה בטכניון, התמחתה ברפואת ילדים ברמב"ם השתלמה ברפואת מתבגרים בבית החולים של אוניברסיטת קליפורניה בסן פרנסיסקו ארה"ב (UCSF) ובאוניברסיטת סטנפורד. כמו כן סיימה התמחות-על באנדוקרינולוגיה ילדים בבית החולים "מאיר".

נושאים קשורים:  חדשות,  מינויים,  המרכז הרפואי "רמב"ם"
תגובות
אנונימי/ת
25.12.2017, 22:10

מצפה מהמערכת למחוק את התגובה הגזענית הזו

25.12.2017, 23:24

איך אתה מעז? לו רק ידעת איזה רופא משכמו ומעלה ואיזה אדם נעים הליכות וצנוע. אתה נורמאלי? במדינת ישראל 2018 (כמעט) אתה עוד מתייחס לשם משפחה של רופא, של אדם ולקבוע כאלה קביעות. ועל מה הבדיחה בדיוק? הישאר אנונימי אבל לפחות תתנצל באנונימיותך בפני ד"ר אברג'ל ובפני כולנו. לילה טוב.