• יו"ר: פרופ' צחי גרוסמן
  • מזכ"ל: פרופ' יעקב ברקון
  • ועד האיגוד: פרופ' אביב גולדברט
  • ועד האיגוד: ד"ר גילת לבני
  • ועד האיגוד: ד"ר יעקב שכטר
חדשות

שלושה רופאים בכירים במרכז הרפואי "רמב"ם" בחיפה מונו לתפקידי ניהול

פרופסור חבר רם וייס מונה למנהל מחלקת ילדים ב', ד"ר מיכל מקל מונתה לראש המינהל לאיכות בטיחות וניהול תביעות רפואיות וד"ר רות אדרי מונתה לאחראית הייעוץ בתחום הכאב החד; בנוסף, ד"ר אלכסנדרה בלביר-גורמן מונתה לפרופסור-חבר בטכניון

המרכז הרפואי "רמב"ם" (צילום: משה שי / "פלאש 90")

שלושה רופאים בכירים במרכז הרפואי "רמב"ם" בחיפה מונו לתפקידי ניהול. רופאה נוספת מונתה לפרופסור-חבר בפקולטה לרפואה בטכניון. כך מסר בית החולים.

פרופ' רם וייס (צילום: "רמב"ם")

פרופסור-חבר רם וייס מונה למנהל מחלקת ילדים ב' בבית החולים לילדים בקמפוס "רמב"ם". הוא החליף בתפקידו את פרופ' ריבה בריק, שפרשה לגמלאות. במסגרת תפקידו יהיה פרופ' וייס אחראי על שתי מחלקות הילדים, א' ו-ב', בבית החולים.

פרופ' וייס הוא בוגר בית הספר לרפואה באוניברסיטה העברית ו"הדסה" בירושלים. הוא התמחה ברפואת ילדים ב"רמב"ם" ויצא לתת התמחות באנדוקרינולוגיה ילדים באוניברסיטת "ייל" בארה"ב, שבה גם קיבל את ה PHD. עם שובו לישראל חזר פרופ' וייס לאוניברסיטה העברית ול"הדסה", ושימש כראש המחלקה למטבוליזם ותזונת האדם וכרופא בכיר במחלקת הילדים בעין כרם. פרופ' וייס משמש בנוסף גם כמנהל הרפואי של האגודה לסוכרת נעורים בישראל.

תחומי העניין שלו הם בנושאי סוכרת והשמנה בילדים ובוגרים, בדגש על מנגנונים מולקולריים ופיזיולוגיים של מאזן הסוכר בגוף ובהנעת מנגנוני רעב ושובע.

ד"ר מיכל מקל (צילום: "רמב"ם")

ד"ר מיכל מקל, סגנית מנהל המרכז הרפואי, מונתה לתפקיד ראש המינהל לאיכות בטיחות וניהול תביעות רפואיות בבית החולים. ד"ר מקל היא בוגרת הפקולטה לרפואה בטכניון, התמחתה בכירורגיה כללית ב"רמב"ם" ועברה התמחות-על קלינית ומחקרית בת שנתיים בכירורגיה אנדוקרינית בבית החולים Massachusetts General Hospital ובאוניברסיטת הרווארד בבוסטון.

עם שובה לישראל, הובילה ד"ר מקל ופיתחה את תחום הכירורגיה האנדוקרינית, לרבות בצד המחקרי שלה, במערך לכירורגיה כללית ב"רמב"ם". בנוסף, היא מכהנת כמרצה קלינית בפקולטה לרפואה בטכניון. משנת 2013 משמשת ד"ר מקל גם כיו"ר ועדת ההתמחות ברמב"ם. באפריל 2015 הצטרפה להנהלת בית החולים במסגרת התמחות במנהל רפואי ועסקה במגוון רחב של נושאי הניהול והחינוך בבית החולים. במהלך התמחותה סיימה גם תואר שני בניהול מערכות בריאות.

ד"ר רות אדרי (צילום: "רמב"ם")

ד"ר רות אדרי, רופאה בכירה במחלק ההרדמה ב"רמב"ם,, מונתה לאחראית הייעוץ בתחום הכאב החד למחלקות בית החולים. במסגרת תפקידה החדש תהיה אחראית על כל תחום הכאב החד, כולל כתיבת פרוטוקולים טיפוליים ויישומם, יצירת מסד נתונים, שיטות להערכת כאב וטיפול בכאב ורפואת כאב מותאמת אישית.

ד"ר אדרי סיימה לימודי רפואה באוניברסיטת תל אביב והתמחתה בהרדמה ב"רמב"ם". היא הייתה אחראית על ההרדמות בטיפולי שיניים במרפאת פה ולסת. קשת הטיפולים הנעשית במרפאת בית החולים תחת סדציה והרדמה רחבה כוללת את כל תתי המקצועות הדנטליים באוכלוסיית חולים מאתגרת: מטופלים עם חרדה דנטלית קשה, מטופלים הסובלים ממחלות רקע כרוניות וילדים ומבוגרים עם לקות שכלית.

תחומי המחקר שבהם היא פעילה כוללים את תחומי הכאב והטיפול בו. בשנים האחרונות היא מעורבת בפיתוח מוניטור לזיהוי וכימות כאב תוך כדי ואחרי ניתוח. המכשיר פותח בחברת הסטארט אפ הישראלית Medasense, ואושר באחרונה לשימוש והפצה באירופה. בנוסף, ד"ר אדרי היא חברת סגל ההוראה בפקולטה לרפואה בטכניון וחברה באיגוד המרדימים הישראלי ובאיגוד האירופי.

ד"ר אלכסנדרה בלביר-גורמן (צילום: רמב"ם)

ד"ר אלכסנדרה בלביר-גורמן, מנהלת היחידה הריאומטולוגית ברמב"ם, מונתה לפרופ' חבר בפקולטה לרפואה בטכניון. פרופ' בלביר-גורמן עלתה לישראל מאוקראינה, סיימה התמחות ברפואה פנימית במחלקה הפנימית ב' ב"בני ציון" ואחר כך התמחתה במחלקה הראומטולוגית ב"רמב"ם". משנת 1997 היא ראומטולוגית בכירה.

ב-2000 השתלמה ד"ר בלביר-גורמן במחלות של רקמות החיבור בבית חולים ROYAL FREE, בלונדון ומשנת 2007 היא מנהלת את היחידה הראומטולוגית. בנוסף, פרופ' בלביר-גורמן חברה בוועד האיגוד הישראלי לראומטולוגיה ובארגונים הראומטולוגיים הבין לאומיים (ACR, EULAR), וכן בוועד קבוצת המחקר בסקלרודרמה EUSTAR ובוועדה לשימוש באולטרה-סאונד במחלות ראומטיות.

ד"ר בלביר-גורמן פירסמה מאמרים שונים בנושאי סקלרודרמה, מיוזיטיס, ווסקוליטיס, דלקת מפרקים שגרונית, שימוש בטיפולים ביולוגיים ובאולטרסאונד במחלות ראומטיות. היא אירגנה כמה קורסים באולטרה-סונד לראומטולוגים בארץ ואחת לשנתיים מארגנת כנס בין לאומי מדעי בנושאי הראומטולוגיה.

נושאים קשורים:  חדשות,  המרכז הרפואי "רמב"ם",  הפקולטה לרפואה בטכניון,  מינויים
תגובות
17.07.2017, 23:44

ברכות לכולם וביחוד לד"ר אדרי