חדשות

ה-FDA יפעיל תקנות חדשות למניעת זיהומים במזון

מנתונים שמסר ה-FDA עולה כי 1 מכל 6 אמריקנים נפגע מדי שנה מאכילת מזון מזוהם

ה-FDA הודיע כי הוא בוחן שתי תקנות חדשות למניעת זיהומים בעיבוד ובייצור מזון, הגורמים מדי שנה לעשרות אלפי אמריקנים לחלות ולהזדקק לטיפולים רפואיים. כיום ההליכים השונים שה-FDA נוקט בהם נעשים לאחר מעשה, כאשר מתקבלים דיווחים על אירועים של מזון מזוהם ועל הרעלות. כעת בוחן מנהל המזון והתרופות האמריקני אפשרות למנוע מראש מצבי קיצון ואירועים חריגים שכאלו.

על-פי התקנות החדשות יידרשו כל המעורבים בעיבוד ובייצור מזון לנהל רישום קפדני של כל שלב בעבודתם, לתכנן בקפדנות כיצד לנהל כל מצב משברי ובעיקר אילו אמצעים יינקטו כדי למנוע התפרצות והתפשטות של זיהומי מזון. התקנות גם נוגעות לחקלאים ולמגדלי המזון. הם יידרשו להקפיד על איכות המים ועל מצב הצנרת להשקיה. תוטל חובה לשמור על פריטי מזון טרי הרחק מכל סכנת מגע עם חיידקים.

תקנות חדשות למניעת זיהומים במזון (אילוסטרציה)

תקנות חדשות למניעת זיהומים במזון (אילוסטרציה)

ה-FDA אחראי על בטיחות השימוש ב-80% מהמזון שהאמריקנים צורכים. כל השאר מצוי באחריותו של משרד החקלאות (כולל בשר, עוף, וביצים). ה-FDA מסר כי 1 מכל 6 אמריקנים נפגע מדי שנה מאכילת מזון מזוהם. חלק לא מבוטל מהנפגעים נזקק לטיפול רפואי. לפי ההערכה, 130 אלף נפגעים בצורה קשה  ומגיעים למצב המחייב אשפוז בבתי חולים, ו-3,000 מהם מתים עקב כך. ה-FDA מעריך כי יוכל למנוע באמצעות התקנות החדשות 1.75 מיליון מקרים מדי שנה.

לדיווח ב"ניו יורק טיימס"

נושאים קשורים:  חדשות,  FDA,  הרעלת מזון
תגובות
 
דר ברמי
08.01.2013, 17:20

מתי אצלנו?