• יו"ר: פרופ' צחי גרוסמן
  • ועד האיגוד: פרופ' אביב גולדברט
  • ועד האיגוד: פרופ' יעקב ברקון
  • ועד האיגוד: ד"ר גילת לבני
  • ועד האיגוד: ד"ר יעקב שכטר
חדשות

בריטניה: מחלקות בתי חולים ובתי ספר נסגרים עקב התפרצות Norovirus

הסובלים מתסמיני הזיהום מתבקשים להישאר בבתיהם ולהימנע ממגע עם אחרים

התפרצות הנגיף Norovirus, שנקרא גם Winter vomiting bug, גורמת לשיבושים רבים בבריטניה. בתי חולים ברחבי בריטניה נאלצו להימנע מקבלת מטופלים חדשים לחלק מהמחלקות בשל התפרצות הנגיף, וכן לבטל ניתוחים מתוכננים. בבתי חולים אחרים הופסקו ביקורים אצל המאושפוזים. בשבועיים שחלפו נרשמו 61 התפרצויות בבתי חולים.

משרד הבריאות ביקש מהסובלים מתסמיני הנגיף להישאר בביתם ולהימנע ממגע עם אחרים, על מנת לסייע בבלימת ההתפרצות. הסובלים מתסמינים התבקשו ליצור קשר עם מוקד טלפוני או להתקשר למרפאה שבה הם מטופלים, ולהימנע מהגעה למחלקות לרפואה דחופה, על מנת למנוע הדבקה של מטופלים בבית החולים ושל עובדי מערכת הבריאות. הודגש כי מדובר בתסמינים בלתי נעימים אך חולפים, וכי אין טיפול ספציפי לנגיף.

בריטניה: מחלקות בתי חולים ובתי ספר סוגרים עקב התפרצות נגיף Norovirus (אילוסטרציה)

בריטניה: מחלקות בתי חולים ובתי ספר סוגרים עקב התפרצות נגיף Norovirus (אילוסטרציה)

בתי ספר נאלצו לבטל שיעורים ואירועי חג מולד לאחר התפרצות הנגיף בקרב התלמידים. עד כה חלו כמעט 880,000 איש. מספר המקרים שאושרו בבדיקת מעבדה הוא 3,046 מקרים באנגליה ובוויילס – 83% יותא ממספר המקרים בשנה שעברה. מקרים רבים אינם מדווחים, ומשוער כי על כל מקרה מדווח יש 188 מקרים שלא דווחו.

תסמיני הזיהום בנגיף כוללים הופעה פתאומים של הקאו‎ת, שלשול, חום, כאב ראש וכאב בטן, שנמשכים לרוב 2–3 ימים. הנגיף מועבר בקלות במגע עם אדם הסובל מהזיהום או עם חפצים ומשטחים מזוהמים, ולכן מתפשט במהירות בסביבה סגורה כגון בית חולים או בית ספר.

פרופ' איאן גודפלו, העוסק בחקר הנגיף, מסר לרשת BBC כי עבור המדענים הנגיף הוא אתגר משמעותי, וכינה אותו “הפרארי של הנגיפים”. מספר קטן של נגיפים יכול לגרום לזיהום משמעותי קלינית. הנגיף עמיד בהקפאה, ותואר מקרה שבו כ-10,000 ילדים לקו בזיהום שהתפשט עקב הימצאות הנגיף על פטל שאוכסן בהקפאה. הנגיף עמיד בפני חומרי ניקוי סטנדרטיים, פרט לאקונומיקה. ההקאה האופיינית למחלה גורמת להתפשטות הנגיף באוויר. למרות 40 שנות מחקר, לא נמצא חיסון או טיפול לנגיף. עד כה לא הצליחו החוקרים לגדל את הנגיף במעבדה.

ערכה: ד"ר ורד פרכטר
מקור:

http://www.guardian.co.uk/society/2012/dec/19/norovirus-winter-vomiting-stay-home http://www.independent.co.uk/news/uk/home-news/norovirus-vomiting-bug-cases-are-up-by-80-per-cent-8424453.html

נושאים קשורים:  חדשות,  התפרצות,  norovirus
תגובות