חדשות

מרפאת צרידות לילדים נחנכה בשניידר

צוות רב-תחומי יעניק טיפול לילדים לפני גיל ההתבגרות הסובלים מצרידות

ביוזמת ד"ר יורם שטרן מנהל היחידה לדרכי הנשימה העליונות במרכז הרפואי לילדים שניידר ויפעת ניצן האחראית על מרפאת השפה והדיבור בבית החולים, נפתחה בימים אלה מרפאת צרידות לילדים. במרפאה פועל צוות רב תחומי הכולל רופא אף-אוזן-גרון וקלינאית תקשורת. מטרת המרפאה לספק מענה טיפולי לילדים לפני תקופת גיל ההתבגרות, הסובלים מצרידות.

ד"ר שטרן וגב' ניצן מסרו כי צרידות נובעת, ברוב המקרים, משימוש לא נכון במיתרי הקול וממאמץ קולי מוגבר. הדבר גורם לחיכוך מיתרי הקול זה בזה, והתוצאה היא בצקות ויבלות. יבלות על מיתרי הקול הן הממצא השכיח ביותר אצל ילדים לפני גיל ההתבגרות הסובלים מצרידות. הטיפול המקובל כולל לימוד טכניקות דיבור ונשימה המפחיתות את המתח ואת החיכוך במיתרי הקול והדרכה לשמירה על היגיינה קולית. את הטיפול מבצעת קלינאית תקשורת.

ילדים עד גיל 10 מתקשים פעמים רבות בתרגילי הדיבור והנשימה וביישום טכניקות הפקת הדיבור הנלמדות במסגרת הטיפול. עבור ילדים אלו נפתחה מרפאת הצרידות. במסגרתה הם מאובחנים על ידי רופא א.א.ג ילדים בבדיקה וידיאו-אנדוסקופית של מיתרי הקול לשם זיהוי הגורם לצרידות. אם נמצא כי הם סובלים מיבלות על מיתרי הקול, מופנים הילדים לקלינאית תקשורת לקבלת הדרכה לשמירה על היגיינה קולית.

נושאים קשורים:  חדשות,  רפואת אף אוזן גרון,  צרידות,  היחידה לדרכי נשימה עליונות,  המרכז הרפואי "שניידר"
תגובות