• יו"ר: פרופ' צחי גרוסמן
  • ועד האיגוד: פרופ' אביב גולדברט
  • ועד האיגוד: פרופ' יעקב ברקון
  • ועד האיגוד: ד"ר גילת לבני
  • ועד האיגוד: ד"ר יעקב שכטר
חדשות

עלייה בחשיפת ילדים לרעלים

לקראת חג הפסח בשנה שעברה נרשמה עלייה של 52% בחשיפה לחומרים רעילים בכלל האוכלוסייה ועלייה של 39% בקרב ילדים עד גיל 6

משרד הבריאות פרסם הבוקר (יום ג') נתונים על היקף חשיפת ילדים לחומרים רעילים. המידע נאסף בשיתוף עם ארגון 'בטרם' לבטיחות ילדים והמרכז הארצי למידע בהרעלות במרכז הרפואי רמב"ם.

על פי נתוני המרכז הארצי למידע בהרעלות ברמב"ם, כ-45% מהחשיפות לרעלים לפני חג הפסח מיוחסות לילדים עד גיל 6. בשבוע שלפני חג הפסח אשתקד חלה עלייה של 52% בחשיפות לרעלים בקרב כלל האוכלוסייה (766 חשיפות) ועלייה של 39% בקרב ילדים עד גיל 6 (338 חשיפות) בהשוואה לתקופה המקבילה בשנת 2010. עם זאת ציין משרד הבריאות כי חלה ירידה בחומרת הפגיעות.

לקראת פסח - עלייה בשיעורי היפגעות ילדים מחומרי ניקוי (אילוסטרציה))

לקראת פסח - עלייה בשיעורי היפגעות ילדים מחומרי ניקוי (אילוסטרציה)

מדי שנה לקראת חג הפסח נרשמת עלייה בשיעורי ההיפגעות מחומרי ניקוי ומכימיקלים. 50% מההרעלות בשבוע שלפני החג אשתקד (384) יוחסו למעורבות של כימיקלים ו-39% (296) יוחסו לתרופות. בקרב ילדים עד גיל 6, 50% (169) מההרעלות נגרמו מחשיפה לכימיקלים, ו-41% (138) מתרופות. כ-80% מההרעלות מכימיקלים נגרמו מחשיפה לחומרי ניקוי והדברה ביתיים, בעיקר אקונומיקה, דטרגנטים, גזים מגרים, מסירי אבנית, קוטלי חרקים, חומצות ותזקיקי נפט.

פרופסור ידידיה בנטור מרמב"ם ואורלי סילבינגר מנכ"לית ארגון 'בטרם' לבטיחות ילדים חזרו והדגישו את כללי הבטיחות שיש להקפיד עליהם במיוחד בתקופה הזאת. הומלץ שגם רופאי ילדים ומשפחה יהיו ערים לנושא ויתדרכו את ההורים. בכל מקרה של חשיפה או חשד לחשיפה לחומר רעיל יש לפנות לסיוע רפואי או למרכז הארצי למידע בהרעלות בבית החולים רמב"ם, בטלפון מספר 04-8541900.

נושאים קשורים:  חדשות,  משרד הבריאות,  הרעלה מתרופות,  המרכז הרפואי "רמב"ם",  הרעלה מכימיקלים,  ארגון בטרם,  המרכז ארצי למידע על הרעלות
תגובות