חדשות

תופעה בארה"ב: טיפולים לשינוי מין לילדים בני 4

כתב העת לרפואת ילדים מדווח על מחקר שנעשה בבית החולים לילדים בבוסטון, ולפיו טיפולים לשינוי מין בקרב נערים וילדים נמצאים בעלייה בארה"ב

לוגו בית החולים לילדים בבוסטון

לוגו בית החולים לילדים בבוסטון

כתב העת Pediatrics מדווח על מחקר שנעשה בארה"ב, ולפיו נרשמה עלייה קלה במספר בני-העשרה ואפילו צעירים יותר שחושבים כי "נולדו בגוף הלא נכון" מבחינה מגדרית, ועוברים טיפול מעכב הליכי התבגרות וטיפול הורמונלי שיאפשר להם לעבור ניתוח לשינוי מין בגיל מבוגר יותר. על-פי הערכות, שיעור הטיפולים להתאמת מגדר המתבצעים בקרב בני נוער וילדים עומד כיום על 1 לכל 10,000 ילדים.

עורכי המחקר בחנו בשנים 2010-2008 97 ילדים משני המינים שסבלו מהפרעה בזהות המינית. הצעירה שבהם הייתה בת ארבע בלבד. כשסימני התבגרות ראשונים הופיעו אצל משתתפי המחקר בגיל 12-11, הם טופלו בתרופות מעכבות הליכי התבגרות בטיפול חד-חודשי (עלותו 1,000 דולר) או בתרופות המושתלות בזרוע ומשתחררות באטיות לדם.

החוקרים מבית החולים לילדים בבוסטון מצאו כי מבין הילדים שהתאימו לאבחנת ההפרעה בזהות המינית, אצל 44% נראו תסמינים של מחלה פסיכיאטרית, 37% נטלו תרופות פסיכיאטריות ו-21.6% ניסו לפגוע בעצמם או אף ניסו לבצע התאבדות.

ד"ר נורמן ספאק (Spack), אחד משלושת מחברי המאמר, מסר כי אם ילד מראה סימנים להפרעה בזהות המינית, על ההורים ועל הרופא המטפל להיוועץ במומחים בתחום, כדי לבדוק אפשרות לטיפול מוקדם. לרוב מדובר בתרופות המעכבות את תופעות גיל ההתבגרות, ומטרתן לאפשר לילדים להתבגר נפשית עד גיל 16. אם בשלב זה לא חל שינוי בתפיסתם, ניתנים הורמונים משני מגדר תוך מעקב פסיכולוגי ורפואי. ניתוח לשינוי מין נעשה רק אחרי גיל 18 ולאחר בדיקות והערכות נוספות.

המאמר תיאר ילד בן 8 מלוס-אנג'לס שנולד כבת אבל לדברי הוריו, כבר בגיל 18 חודשים הוא הכריז שהוא בן.
ד"ר ג'ו אולסון מנהל המרפאה לשינוי מין בבית החולים לילדים בלוס אנג'לס המטפל בילד, מסר שהוא מקווה כי פרסום המחקר יסייע לשפוך אור על התופעה ולסייע לילדים נוספים: "יהיה טוב להעביר את הטיפול בנושא מעולם בריאות הנפש לעולם הרפואי".

ד"ר מרגרט נון (Noon) חברת האקדמיה האמריקנית לאתיקה ברפואת ילדים, הדגישה כי חשוב לבדוק את הנסיבות שמובילות את הילדים, ובעיקר את הוריהם, לבקש טיפול משנה מגדר.

לדיווח של סוכנות א.פ. באתר new.com.au

נושאים קשורים:  חדשות,  שינוי מין,  זהות מינית,  תרופות מעכבות תופעות התבגרות
תגובות