• יו"ר: פרופ' צחי גרוסמן
  • ועד האיגוד: פרופ' אביב גולדברט
  • ועד האיגוד: פרופ' יעקב ברקון
  • ועד האיגוד: ד"ר גילת לבני
  • ועד האיגוד: ד"ר יעקב שכטר
חדשות

ציון דרך ברמב"ם: טיפול ב - 500 חולים עם חור בלב

מנהל המכון לקרדיולוגיה ומומי לב, פרופסור אברהם לורבר: "ההתפתחויות במקצוע והכנסת טכנולוגיות חדשות מאפשרות להגיע ליותר חולים ולסייע להם"

המכון לקרדיולוגיה-ילדים ולמומי לב מולדים במבוגר, במרכז הרפואי רמב"ם בחיפה, ציינו בימים אלה את הטיפול ה-500 לשם סגירת חור בלב (דלף בחיץ הבין פרוזדורי). מנהל המכון פרופסור אברהם לורבר ציין כי תודות להתפתחות שחלה ברפואה, ניתן כיום להגיע ליותר חולים עם מומים מולדים ולהתגבר על אתגרים רפואיים נוספים.

למעלה מימין פרופ' רפי ביאר, מנהל רמב"ם משמאלו פרופ' אברהם לורבר, מנהל המכון (צילום: פיוטר פליטר)

למעלה מימין פרופ' רפי ביאר, מנהל רמב"ם משמאלו פרופ' אברהם לורבר, מנהל המכון (צילום: פיוטר פליטר)

"למעשה, אמר פרופסור לורבר, הודות להתפתחות שחלה במקצוע הקרדיולוגיה יש יותר ילדים שמום הלב שלהם תוקן והם שרדו לחיים בוגרים. בעבר רבים מהם היו מתים בגיל צעיר. ואילו היום 90% מבעלי מומי הלב מגיעים לשיבה טובה".

בין המטופלים היה גם קשיש בן 86 ורקדן בלט שעשה קריירה בינלאומית.
כ־0.8% מהאוכלוסייה נולדים עם מומי לב. הנפוצים בהם: חורים במחיצות, בפרוזדורים, בחדרים או בעורקים הגדולים, או היצרויות במסתמים, אנומליה במנח העורקים הגדולים, היצרות בעורקים הגדולים ומומים הקיימים משילובים של הפרעות.

רבים מהמומים ניתנים לתיקון – כדי לאפשר לחולים ליהנות משיפור משמעותי באיכות חייהם. האפשרות לטפל במיוחד בדלפים היא תודות להתפתחות הטכנולוגית בתחומי ההדמיה ושימוש בחומרים "ידידותיים" בתחום הלב.

נושאים קשורים:  חדשות,  מומים מולדים,  מומים לב,  פרופסור אברהם לורבר,  המרכז הרפואי "רמב"ם"
תגובות